Czy feminizm zrewolucjonizuje świat mody?

Maria Grazia Chiuri po raz kolejny zaprojektowała kolekcję dla marki Dior. Ubrania są bardzo dziewczęce i odwzorowują feminizm lat 60. Zobaczcie sami!

Foto Instagram.com/fashionismjournal

Czy wybór takiej tematyki był celowy?

Maria Grazia Chiuri, projektując ubrania dla Diora, pokazała, że trzyma się obranej przez siebie wizji. To jedyna kobieta piastująca stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody. Podkreśliła swoją niezachwianą pozycję zaangażowanej w nową falę feminizmu kreatorki mody.

Na pokazie pojawił się gość specjalny – Bianca Jagger, była żona członka kultowej grupy The Rolling Stones i ikona mody lat 70. Widowisko odbyło się w namiocie oklejonym kolorowymi sloganami. Pojawiające się hasła, np. „Prawa kobiet to prawa człowieka” informowały gości, że na wybiegu zobaczymy ubrania nawiązujące do tematyki obrony praw kobiet.

Foto Instagram.com/fashionismjournal
Foto Instagram.com/fashionismjourna

Jako projektantka mam za zadanie tworzyć garderobę odwzorowującą pragnienia kobiet. Musimy ich wysłuchać, aby dowiedzieć się, jaki jest punkt widzenia kobiet nowej generacji – wyznaje za kulisami Chiuri

Foto Instagram.com/fashionismjournal

Na wybiegu przeważały komplety kraciastych marynarek i spódnic. Większość sylwetek podkreślono w talii skórzanymi pasami ze złotymi klamrami w kształcie litery „D”. Kultowy beret został odświeżony – teraz możemy podziwiać zamszową wersję.

Foto Instagram.com/fashionismjournal

W kolekcji pojawiły się popularne ramiączka z nazwą domu mody. Tym razem subtelnie wyłaniały się spod transparentnych i  delikatnych sukienek. Okulary przeciwsłoneczne bez oprawek, w odcieniu cytrynowym i malinowym to propozycja gadżetu na sezon jesień-zima.

Foto Instagram.com/fashionismjournal

Marcelina Bednarska