Reksio z kreskówki w nowej odsłonie

Marka LOFT37 pokazała swoją wiosenną kolekcję. Znalazły się w niej buty i torebki z wizerunkiem Reksia – bohatera kultowego serialu animowanego.

reksio w nowej odslonie

Autorki linii twierdzą, że Reksio jest nie tylko postacią kochaną przez kilka pokoleń Polaków, lecz także postacią atrakcyjną pod względem graficznym. Część dochodu ze sprzedaży kolekcji zasili konto Fundacji Reksio.
Wiosenna kolekcja marki nosi nazwę LOFT37 Loves Reksio. Autorki linii – Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka – wykorzystały w niej wizerunek Reksia, niewielkiego pieska z kultowej animacji, produkowanej w latach 1967–1990 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Pomysłodawcą i twórcą kreskówki, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków, był Lechosław Marszałek.

REKSIO na ekrany (3

– Reksio to jest nasza ulubiona bajka rysunkowa. Wpadłyśmy więc na pomysł, żeby pokazać go na naszych torbach i butach – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paulina Ada Kalińska.

– W dzisiejszym świecie, w natłoku plastikowego świata, tych wszystkich wykreowanych nagle postaci Reksio jest postacią, która była, jest i będzie. Jest bardzo prawdziwy i znany, pomimo że w czasach, kiedy powstawał, nie było agencji reklamowych, które mogłyby go wykreować – dodaje Joanna Trepka.

Autorki kolekcji nawiązały współpracę z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków „Reksio”. Część dochodów ze sprzedaży najnowszej linii zostanie przeznaczona na działalność fundacji w zakresie utrwalenia słynnej animacji w wersji cyfrowej. Projektantki cieszą się, że przyczynią się do zachowania Reksia dla przyszłych pokoleń.

reksio w nowej odslonie2

– Cały świat szczyci się różnymi kreskówkami, a my możemy się poszczycić, że mamy tak pięknego Reksia – mówi Paulina Ada Kalińska.

W limitowanej kolekcji znajduje się pięć modeli butów – trampki, botki, loafersy, szpilki i czółenka – oraz trzy fasony toreb z wizerunkiem uroczego kundelka Reksia. Tak jak w przypadku pozostałych linii marki istnieje możliwość spersonalizowania wszystkich rodzajów butów. Projektantki dają swym klientkom możliwość wybrania koloru obuwia oraz rodzaju aplikacji.

– Mamy Reksia w dwóch wersjach – wyciskanego oraz kolorowego, nadrukowanego – mówi Paulina Ada Kalińska.

Oprócz kolekcji  Loves Reksio marka na wiosnę proponuje trzy inne linie. Jest to kolekcja butów w militarnych barwach, linia wykorzystująca motyw zwierząt rysowanych ręką dziecka oraz kolekcja oparta na graficznych wzorach w czarno-białej kolorystyce.