Czy warto kupić jedwabne poszewki na poduszki?

Jedwab jest uznawany za najbardziej ekskluzywną tkaninę już od czasów starożytnych. Czy wiesz, że tkano go w Chinach już ok. roku 3600 przed naszą erą?

Jedwabne poszewki na poduszki
Czy warto kupić jedwabne poszewki na poduszki? Foto Shutterstock

Jedwab jest uznawany za najbardziej ekskluzywną tkaninę już od czasów starożytnych. Czy wiesz, że tkano go w Chinach już ok. roku 3600 przed naszą erą? Przez wieki stanowił jeden z najcenniejszych towarów, a po dziś dzień jest synonimem luksusu i elegancji. Szyje się z niego nie tylko wyrafinowane ubrania. Ogromną popularnością cieszą się także jedwabne poszewki na poduszki. Zobacz, dlaczego jest to akcesorium, które warto mieć.

Czym wyróżniają się jedwabne poszewki na poduszki?

Przepięknie połyskujący, rozkosznie miękki i niebiańsko delikatny, a przy tym bardzo trwały – taki właśnie jest prawdziwy jedwab. Dlatego jedwabne poszewki najczęściej kojarzą się przede wszystkim z wyrafinowaną elegancją. I rzeczywiście, poduszkom otulonym tą tkaniną nie sposób odmówić finezji oraz szyku. Zaprezentują się doskonale zarówno w sypialni w stylu glamour, jak i tej nowoczesnej, prowansalskiej czy w stylu włoskim.

Estetyka to jednak dopiero początek zalet, które sprawiają, że jedwabne poszewki na poduszki są warte uwagi. Warto zwrócić uwagę na unikalne właściwości tego materiału, które sprawiają, że zdrowy sen i doskonała regeneracja dla ciału i umysłu są znacznie łatwiejsze do osiągnięcia.

Dlaczego? Wszystko za sprawą tego, że jedwab:

  • jest hipoalergiczny – nie przyciąga cząstek kurzu ani roztoczy, co sprawia, że nawet osoby ze skłonnością do alergii nie będą narażone na podrażnienia,
  • nie jest podatny na działanie wilgoci, a jednocześnie doskonale ją odprowadza – te „oddychające” właściwości przekładają się na wysoki komfort snu, bez względu na porę roku czy temperaturę w sypialni. Latem jedwabna poszewka na poduszkę przyjemnie chłodzi, podczas gdy zimą pomaga zachować komfort cieplny,
  • sprzyja pielęgnacji skóry oraz włosów – delikatne i miękkie włókna nie drażnią delikatnej cery, co sprawia, że rano jest ona bardziej promienna i wolna od „odgnieceń” i zmarszczek, które mogą powstać w kontakcie z pofałdowanym i szorstkim materiałem,
  • ma teksturę, która sprzyja kojeniu nerwów oraz relaksacji, co przekłada się na łatwiejsze zasypianie oraz lepszą jakość snu.

Gdy dodać do tego, że dobrej jakości jedwabne poszewki na poduszki zachowają doskonały stan przez długi czas, można śmiało powiedzieć, że to idealny wybór dla każdej osoby, której zależy na nocnej regeneracji na najwyższym poziomie.

A co z wadami jedwabnych poszewek? Trzeba pamiętać, że z uwagi na to, jak bardzo są wyrafinowane, wymagają specjalnej pielęgnacji – przede wszystkim bardzo delikatnego prania w temperaturze, która nie przekracza 30°C i suszenia (bez wykręcania!) na czystym, bawełnianym ręczniku. Jednak jeśli będziesz podążać za tymi prostymi instrukcjami, jedwabna poszewka stanie się Twoją najlepszą przyjaciółką na lata.

Jak wybrać odpowiednią jedwabną poszewkę na poduszkę?

Gdy będziesz wybierać jedwabne poszewki na poduszki, zwróć uwagę przede wszystkim na dwie kwestie. Po pierwsze – na rozmiar. Powinien odpowiadać wielkości Twojej poduszki. Najchętniej wybierane są jedwabne poszewki 40×40 cm, choć można znaleźć także większe rozmiary – np. 50×60 cm czy 50×70 cm.

Po drugie – na jakość i klasę jedwabiu. Najlepiej sprawdza się naturalny, niewybielany jedwab morwowy o długich włóknach – wyróżnia się najdelikatniejszą, a zarazem najelastyczniejszą strukturą. Poszewki z tej wersji materiału, w wielu opcjach kolorystycznych, znajdziesz np. w sklepie Elite4u.pl. Pamiętaj przy okazji, że poza poszewkami jedwabnymi możesz się też wyposażyć w poduszki i kołdry z wypełnieniem z jedwabiu, a także drobne, ale bardzo przydatne akcesoria, takie jak opaska na oczy czy jedwabna gumka do włosów. Otocz się tym niezwykłym materiałem i poczuj różnicę wszystkimi zmysłami!

Artykuł partnera