Denimowy total look na wiosnę i lato

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie ma w szafie ani jednej rzeczy z denimu. A jeśli w ogóle się znajdzie, to niech jak najprędzej pobiegnie do sklepu nadrobić zaległości, bo to istny modowy skandal!

Denimowy total look na wiosnę i lato
Denimowy total look na wiosnę i lato.

Denim nie jest idealny na każdą okazję – nie do końca sprawdzi się w operze, na siłowni czy na pogrzebie. Jest to natomiast materiał, który sprawdza się w każdym wydaniu. Czy to jako para wygodnych dżinsów, czy w postaci zwiewnej sukienki albo zapinanej na guziki koszuli z kołnierzykiem, z dżinsu da się zrobić wszystko. A nawet nie „da”, ale „powinno”. Wiedzą o tym projektanci i domy mody, którzy w tym roku sięgali po ten materiał wyjątkowo często przy tworzeniu swoich wiosenno-letnich kolekcji. Oto nasze pomysły na denimowy total look, który w najbliższym sezonie powali na kolana!

Denimowy total look na wiosnę i lato
Denimowy total look na wiosnę i lato. Cellbes

Co za dużo, to niezdrowo?

Do wielu rzeczy trzeba podchodzić z umiarem, ale nie do dżinsu! Denimowy total look od stóp do głów może zwalić z nóg, nie przyprawiając o zawrót głowy. Czy zdecydujemy się na kombo dżinsów z koszulą, czy na stylizację z sukienką bądź kombinezonem, strój z tego materiału jeszcze nikomu nie wyszedł na złe.

dżinsowe spodnie
Denimowy total look na wiosnę i lato. Cellbes, Tatuum

Denimowy total look

W tym sezonie królują luźne kroje. Dlatego na wybiegach pełno jest dżinsów z szerokimi nogawkami. Poza tym do łask wróciły spódnice o różnych długościach i tuniki, które nawet w kojarzącym się z ciężkością denimie potrafią być lekkie i zwiewne.

Odcienie denimu

Monochromatyczny denimowy total look sprawdzi się doskonale, ale można go także przełamać. Świetnym zestawieniem będzie połączenie kilku odcieni niebieskiego, od błękitu aż do głębokiego granatu. Poza tym dżinsowym stylizacjom można nadać nieco kontrastu na przykład przez dodanie denimowych ubrań barwy białej.

deniomowy total look
Denimowy total look na wiosnę i lato. Cellbes, Tatuum

Denimowe dodatki

Nie samymi ubraniami człowiek żyje! Denimowe kapelusze, buty czy paski to must-have nadchodzących wiosny i lata. Te pierwsze ochronią przed słońcem, te drugie przecudnie wyglądają jako sandałki, a te ostatnie podkreślą stylizację niezależnie od tego, czy zakładamy je ze względów praktycznych, czy jako element czysto estetyczny. Można się również pokusić o denimową biżuterię, szczególnie zrobioną własnoręcznie, ze starych, znoszonych ubrań.

Zobacz także: Buty na wiosnę 2022. Polecamy 5 najgorętszych trendów!