Wielka Warszawska – rozstrzygnięcie Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 30

25 września ruszyło ogromne wydarzenie - Wielka Warszawska, a wraz z nią wspaniały konkurs. Tor Służewiec przepełnił klimat lat 30. Jak prezentowały się stylizacje uczestników i jakie nagrody czekały na zwycięzców?

Wielka Warszawska - rozstrzygnięcie Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 30
Foto Obcasy.pl

Wielka Warszawska, a podczas niej Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30 w kapeluszu przeszły do historii! Jakież to były emocje! Ponad 18.000 osób w jednym miejscu! 25 września 2022 roku (niedziela) odbyła się największa gonitwa sezonu na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie – Wielka Warszawska a podczas niej Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30 w kapeluszu. Konkurs już piąty rok z rzędu organizuje Damosfera.

Wielka Warszawska w stylu lat 30

Wielka Warszawska - rozstrzygnięcie Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 30
Foto Obcasy.pl

Padło na lata 30-ste, bowiem te jeszcze nie były brane na warsztat. W Polsce międzywojennej, choć nie tylko, to bogaty okres w pióra, woalki, koronki, koraliki i nie tylko. Większość uczestników konkursu wystylizowało się niebywale pięknie, elegancko i z duchem tego okresu. Ale nie tylko uczestnicy konkursów kapeluszowych przykładają wagę do stroju. Na Torze widać coraz więcej osób, dla których wyjście na wyścigi łączy się elegancją i co najważniejsze, kapeluszem. Nasza redakcja również wpisała się w klimat lat 30 wspaniałym strojem, który przygotowały dla nas na tę okazję megastroje.pl. 

Wielka Warszawska - rozstrzygnięcie Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 30
Foto Obcasy.pl

Skład jury konkursu

Spośród wspaniale wystylizowanych uczestników, jury miało wybrać tych najlepszych. Trzeba przyznać, że nie była to łatwa rzecz. W tym roku każdy konkursowicz przyłożył się perfekcyjnie do zadania. W składzie oceniających znaleźli się: Leonard Sobieraj – Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Piotr Knioła „Pigout” – bloger, Boris Gall – Le Szapo oraz Katarzyna Krauss – Damosfera i Martyna Maliszewska – Mańk – modystka.

Zwycięzcy konkursu

 Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30
Foto Obcasy.pl

Po burzliwych obradach, jury wybrało finalistów w kilku kategoriach. Pierwszą z nich była kategoria dziecięca, a w niej wyróżniona Łucja Al. Johmani oraz zwyciężczyni Joanna Hałużyńska. W kategorii młodzież pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kępińska, zaś osoba wyróżniona niestety się nie stawiła po odbiór nagrody. W trzeciej, ostatniej kategorii przewidziano trzy wyróżnienia oraz nagrody za pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Alicja Karbownik, Piotr Krukowski oraz Łucja Majewska. Pierwsze miejsce wśród dorosłych zajęła Kinga Sameryt, drugie miejsce powędrowało do Maxime Darne. Na podium, zdobywając trzecie miejsce znalazła się Dominika Rau.

Zwycięscy konkursu na najlepszą stylizację lat 30
Zwycięzcy konkursu na najlepszą stylizację lat 30

Nagrody

Na finalistów czekało mnóstwo nagród, a wśród nich kosmetyki, akcesoria do kuchni, wspaniała biżuteria, torebki, portfele, no i oczywiście kapelusze i fascynatory. Nie zabrakło akcesoriów męskich, gdyż wśród laureatów konkursu znaleźli się również i panowie. Dla nich czekały książki, gry, słuchawki, power banki, świece oraz grafiki.

Wielka Warszawska - rozstrzygnięcie Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 30
Foto Obcasy.pl