Domowe sposoby na pękające usta

Pękające usta to dolegliwość, która towarzyszy nam zwłaszcza zimową porą. Jak sobie z nią poradzić?

Domowe sposoby na pękające usta. Foto. Pixabay

Popękane usta sprawiają dużo kłopotu i utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Jeżeli chcemy szybko pozbyć się problemu spierzchniętych ust warto zaufać naturze, która oferuje nam dużo skutecznych metod regeneracji.

Domowe sposoby na pękające usta

  • Miód – działa antybakteryjnie. Dzięki zawartości aminokwasów, witamin oraz enzymów doskonale nawilża i  złuszcza naskórek. Nakładaj go 2-3 razy dziennie na około 10 minut. Po kilku dniach takiej kuracji usta będą nawilżone oraz nabiorą zdrowego koloru.
  • Śmietana – o wysokiej zawartości tłuszczu mocno nawilży i zmiękczy skórę warg. Po nałożeniu takiej maseczki odczekaj 15 minut, a następnie zetrzyj.
  • Ogórek – zawiera dużą ilość witaminy C, która wspomaga produkcję kolagenu. Dlatego świetnie sprawdzi się jako środek nawilżający. Świeżego, umytego ogórka pokrój na plasterki a następnie przyłóż do ust na kilka minut.
  • Aloes – zawiera substancje, które intensywnie nawilżają i wspomagają syntezę kolagenu i elastyny. Nałóż cienką warstwę aloesu i pozostaw do wchłonięcia.
  • Witamina A i Witamina E wspomagają regenerację tkanki skórnej. Zawartość kapsułek z witaminami A + E wetrzyj w usta i pozostaw do wchłonięcia.

Wpis znaleziono dzięki:

- Popękane usta

- Domowe sposoby

- Problem z ustami