Fundusze inwestycyjne – dla szukających alternatywy

fundusze inwestycyjne

Dzisiaj internetowe jest niemalże wszystko – banki, sklepy, restauracje, konferencje biznesowe, a nawet rejestracja do lekarza. W dobie powszechnej wirtualizacji codziennych czynności jesteśmy jednocześnie coraz bardziej świadomi nie tylko oszczędności czasu, jaką daje możliwość załatwienia wielu spraw sprzed monitora, ale także alternatywne możliwości zarobku i pomnażania kapitału.
Bankowość elektroniczna z roku na rok opanowuje coraz to nowe rejony finansów, rozszerzając ofertę skierowaną do przysłowiowych Kowalskich. Dla przykładu jedno z towarzystw TFI zachęca do pomnażania swoich środków finansowych za pomocą funduszy inwestycyjnych, o czym dowiesz się więcej, odwiedzając stronę internetową https:/www.ingtfi.pl/ Inwestowanie online jest bardzo wygodną formą zwiększania domowego budżetu – w kapciach możesz przenosić środki z jednego subfunduszu do drugiego, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo czy o dziedziczenie kwoty zgromadzonej do tej chwili. Najczęściej TFI proponuje oszczędzanie w kilku rodzajach funduszy, w których wyróżnić można także subfundusze – są to np.: fundusze parasolowe, fundusze cyklu życia z datą docelową, fundusze akcji, gotówkowe, obligacji i mieszane. Więcej informacji o poszczególnych produktach finansowych tego towarzystwa znajdziesz pod adresem: https:/www.ingtfi.pl/.

Korzystanie z internetowych funduszy inwestycyjnych jest wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Nie musisz znać się na rynku finansowym, żeby z powodzeniem inwestować – funduszami zarządzają doświadczenie specjaliści z Polski i zagranicy, a nadzór nad tą formą oszczędzania sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Będąc klientem towarzystwa, unikniesz tzw. podatku Belki – alokacja zgromadzonych środków pomiędzy poszczególnymi subfunduszami uwalnia od opodatkowania zysków kapitałowych. Na co dzień masz dostęp do swoich oszczędności, możesz je wypłacać w dniach, w których odbywają się sesje GPW i śledzić poziom zgromadzonego kapitału. Niezwykle ważna jest także przejrzystość świadczonych usług – doradcy zawsze wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące funduszy inwestycyjnych, a za pośrednictwem strony internetowej klient jest informowany o zasadach funkcjonowania funduszy i obowiązujących płatnościach.

Korzystając z funduszy inwestycyjnych, możesz być spokojny o zabezpieczenie przyszłości swojej rodziny. Dziedziczenie kapitału zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi, a także rozdzielenie aktywów funduszu od majątku TFI sprawia, że fundusze to doskonała i bezpieczna inwestycja z myślą o przyszłości najbliższych.