Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen

Historia jak z bajki – mała dziewczynka marzy o zostaniu projektantką i od najmłodszych lat fascynuje ją świat mody. W dorosłym życiu decyduje się podjąć naukę na Akademii Sztuk Pięknych i jeszcze podczas studiów zakłada markę pod swoim imieniem i nazwiskiem. Lana Nguyen, bo o niej mowa, od 5 lat tworzy swoją autorski brand, udowadniając tym samym, że dziecięce marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen

Każda kolejna kolekcja marki tworzona jest z dbałością o najmniejszy detal, bo właśnie z nich słynie projektantka. Delikatne guziki ozdabiające mankiety, subtelne kokardy, czy obszerne pasy z klamrą w kształcie koła – pojedyncze elementy decydują o charakterze kolekcji i nadają jej wyjątkowości.

Inspiracje

Tworzenie każdej kolejnej kolekcji rozpoczyna się od zbierania inspiracji.Czasem jest to fascynująca podróż,ciekawa wystawa, czy wspaniała tkanina, które inicjują proces twórczy. Bywają kolekcje bazujące na jednej, bardzo silnej inspiracji, a są takie, które powstają z połączenia wielu porywających elementów.Czas poszukiwania inspiracji to układanie szeregu pomysłów, które później zostaną przelane na papier, aby w efekcie stworzyć kilkanaście, różnorodnych kreacji.

Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen

Poszukiwanie tkanin

Poszukiwanie tkanin to jeden z najdłuższych, ale i najbardziej twórczych etapów w procesie powstawania każdej kolejnej kolekcji. Odpowiednie materiały sprawią, że kolekcja będzie miała swój indywidualny charakter. Zawsze najważniejsza jest jakość tkanin, z których później tworzone są. Często sprowadzane są na specjalne zamówienie z Francji, czy z Włoch. Zanim materiał zostanie ostatecznie wybrany, w pracowni sprawdza się, jak układa się on na sylwetce, jak reaguje z innymi tkaninami, czy jak wygląda po praniu. Naczelną zasadą marki Lana Nguyen jest łączenie piękna z użytecznością, aby stworzone później kreacje towarzyszyły kobietom w ważnych momentach ich życia.

Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen

Pierwsze szkice

Gdy już wszystkie tkaniny zostały wybrane, Lana rozpoczyna szkicowanie projektów. Czasem rysunków powstaje nawet kilkaset, zanim zostanie wybranych kilkanaście, na bazie których zostaną stworzone poszczególne elementy kolekcji. Praca nad rysunkami żurnalowymi to moment, w którym projektantka zamyka się w swoim świecie. Zdarza jej się tak mocno zatracić w tym procesie, że szkice powstają do wczesnych godzin porannych, a pomysł na kolejną kreację potrafi nawet wybudzić ze snu.

Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen

Gdy szkice stają się rzeczywistością

Kolejne dni powstawania kolekcji to czas spędzony głównie w pracowni. Wtedy rysunki zaczynają przybierać formy trójwymiarowych kreacji. Upinanie tkaniny na manekinie, poprawianie, wprowadzanie zmian. Następnie powstają pierwsze prototypy, które znowu lądują na manekinie, a później także na modelkach i klientkach, na których mierzona jest każdą kreacja. Wszystko po to, aby upewnić się, że powstający projekt będzie pasował do wielu typów sylwetki, będzie komfortowy podczas noszenia i podkreśli piękno kobiecej figury.Na tym etapie dobierane są także detale, dopasowywane guziki, czy zamki.Wydawać by się mogło, że to małe rzeczy, a dla efektu końcowego mają duże znaczenie. Czasem pierwotny szkic przechodzi niemałą transformację, zaskakując i samą projektantkę ostateczną formą. Innym razem zostaje odtworzony 1:1.Za każdym razem dopracowywany jest do samego końca, aż osiągnie satysfakcjonującą formę.

Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen

Szycie kolekcji

Gdy kolekcja jest już gotowa, a wszystkie projekty zostały ostatecznie zaakceptowane, rozpoczyna się finałowy proces, czyli szycie kolekcji. Wszystkie ubrania szyte są w warszawskiej szwalni. Z zaufanym zespołem krawcowych projektantka pracuje od wielu lat. To wspaniałe, doświadczone osoby, które są profesjonalistkami w swojej pracy i każdy model wykonują z dbałością o najmniejszy detal. Cały team Lana Nguyen to jedna, modowa rodzina. I…gotowe! Kolejna kolekcja, z dumą prezentowana jest Klientkom marki. Wszystkie modele można zamówić zarówno w standardowej rozmiarówce, jak i w ofercie szycia indywidualnego.

Historia tworzenia kolekcji Lany Nguyen