Idealnie dopasowana polisa dla turysty

Z każdym rokiem coraz większy odsetek polskich turystów wyjeżdżających poza granice naszego kraju, ale także turystów krajowych, korzysta ze specjalnych polis turystycznych.

Idealnie dopasowana polisa dla turysty

Jest to znakomity trend, który zasługuje na pochwałę, ale tak jak w przypadku wszystkich polis ubezpieczeniowych, mówimy tutaj o skomplikowanych produktach. A w zasadzie umowach wzajemnych, jakie ubezpieczający zawiera z ubezpieczycielem. Warto jest się dokładnie przyjrzeć ich zapisom i wybierać to, czego realnie potrzebujemy. W praktyce pojawiają się tutaj bowiem poważne problemy.

Tanie polisy

Jednym z czynników, które wpływają na rosnącą popularność polis turystycznych, jest zazwyczaj bardzo niska cena ubezpieczenia. Istnieje możliwość znalezienia oferty, która przewiduje koszty poniżej 2,50zł za dzień ochrony dla jednej osoby, co oznacza możliwość ubezpieczenia się na dwutygodniowy wyjazd za zaledwie 35 złotych. Tego typu oferty bardzo często swoim klientom przedstawiają biura podróży, które są zobligowane dołączyć polisę turystyczną do swojej oferty. Ten fakt powinien zapalać czerwoną lampkę w głowie wczasowicza, ponieważ tego typu rozwiązania, gdzie jedynym wyznacznikiem jest cena, zazwyczaj nie oferują niczego pozytywnego. A przynajmniej nie w skali, która byłaby realnie użyteczna.

Czego realnie potrzebujemy?

Problemem bardzo tanich rozwiązań jest to, że suma ubezpieczeniowa, na którą ubezpiecza się turysta, jest bardzo niska, a do tego zakres ubezpieczenia może pozostawiać bardzo wiele do życzenia. Standardem jest chociażby to, że tego typu ubezpieczenia nie obejmują kosztów leczenia, które nie są następstwem nieszczęśliwego wypadku. Innymi słowy, problemy z sercem pogorszone przez wysokie temperatury i wilgotność powietrza lub coś tak trywialnego, jak ból zęba, nie będą pokrywane przez polisę turystyczną. Zazwyczaj takie polisy nie obejmują też sportów ekstremalnych, a do tych zalicza się chociażby większość atrakcji nad wodą.

Poszukiwanie odpowiedniego pakietu

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście polisa turystyczna, która będzie obejmowała wszystkie kategorie ryzyka, jakie mogą nas spotkać w czasie wyjazdu. Takie polisy są jednak drogie i jeśli wolimy ograniczoną ochronę za mniejsze pieniądze, powinniśmy się upewnić, że jest to ochrona odpowiednio dopasowana. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje warianty polisy turystycznej, które skierowane są do osób podróżujących własnym samochodem, zainteresowanych przebywaniem nad wodą czy wycieczkami rowerowymi. Takie polisy są tanie i precyzyjne.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/indywidualne/

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Polisa turystyczna

- Pakiet ubezpieczeniowy

- Polisa dla turysty