Ikony stylu: lata 70.

W latach 70. zapanowała totalna wolność pod względem garderoby. Noszono wtedy połyskujące materiały, ramoneski, szeroki spodnie, bufiaste bluzki, złoto. Zainspiruj się stylizacjami, które stanowią podróż do świata mody tamtych czasów!

Ikony stylu: lata 70.

Moda Lat 70. zapisała się na kartach historii jako czas, kiedy kształtowały się nowe style. W tym okresie możemy mówić o 3 głównych nurtach: stylu hippie, disco oraz punk. Każdy z nich był silnie związany z przemianami społeczno-politycznymi bądź muzyką. To właśnie muzyka zrzeszała różne subkultury, a członkowie danych zespołów wyznaczali trendy w makijażu, fryzurach i wreszcie – sposobie noszenia się. Razem z bonprix przenieście się w muzyczną i modową podróż do lat 70.

Stylizacja 1: ABBA – „Dancing Queen”

Szwedzki zespół ABBA był prawdziwym fenomenem na skalę światową. Jego członkowie wyróżniali się bardzo oryginalnym ubiorem: szerokie spodnie, bufiaste bluzki, skórzane botki na obcasach, czy hippisowskie ubrania w stylu flower power.

Moda lat 70.
Ikony stylu: lata 70.

Stylizacja 2: RAMONES – „Judy is a punk”

Zespół związany był ściśle z kulturą punkową – z buntowniczym stylem życia i swobodą. Grupa Ramones nie tylko osławiła model czarnej skórzanej kurtki (którą nazwano ramoneską), ale także wprowadziła do mody dużo nonszalancji. Członkowie punkowych i rockowych zespołów stawiali na ciężkie buty, skórzane okrycia i dużą ilość biżuterii.

Moda lat 70.
Ikony stylu: lata 70.

Stylizacja 3: BEE GEES – „Night Fever”

Film „Saturday Night Fever” jest doskonałym podsumowaniem tego trendu. Zespół Bee Gees, wpasowujący się w styl disco, wypromował ubiór pełen błysku. To czas cekinowych sukienek, mieniących się marynarek, złota, srebra i ogólnego blichtru.

Moda lat 70.
Ikony stylu: lata 70.

Moda lat 70. powraca – to wiadomo nie od dzisiaj. W tych czasach ukształtowało się wiele bardzo istotnych trendów, które do tej pory są aktualne. W bonprix znajdują się najgorętsze stylowe inspiracje. Sprawdźcie to same!