Ile kosztują ferie zimowe na ostatnią chwilę?

Jeśli jeszcze nie masz planów na zimowy wypoczynek, możesz skorzystać z ofert last minute. Często są one bardziej korzystne, wystarczy tylko wybrać kierunek i formę wypoczynku.

Ile kosztują ferie zimowe na ostatnią chwilę?

Rodzinne narty w Polsce lub za granicą? A może urlop w ciepłych krajach? Wybór zależy od tego co wolisz, bo koszty są porównywalne. Platforma pożyczkowa dla kobiet radzi, jak przygotować się do wyjazdu na ostatnią chwilę.

Narty w Polsce czy za granicą?

Jeżeli Twoje dzieci mają po raz pierwszy założyć narty lub deskę, warto pomyśleć o wyjeździe do Szczyrku lub Wisły. Jest tam wiele tras dla początkujących, a w najbliższym czasie w polskich górach ma spaść śnieg. Dwutygodniowy pobyt dla czteroosobowej rodziny w Wiśle lub Szczyrku to koszt około 8000 złotych, wliczając nocleg, wyżywienie, transport oraz karnety na przejazdy.

Najlepsze warunki narciarskie są jednak za granicą. Austria i Słowacja to jedne z najpopularniejszych kierunków. Górskie szaleństwo w Austrii kosztuje około 1500 złotych za osobę w opcji tygodniowej all inclusive, z dojazdem oraz noclegiem. Do tego należy doliczyć karnety, których cena to dodatkowe 2000 złotych dla całej czteroosobowej rodziny. To daje łącznie około 8 000 złotych. Na Słowacji ceny zaczynają się od 1400 zł plus dojazd we własnym zakresie i karnety, czyli łącznie kolejne 2500 złotych.

Jeżeli te kierunki Cię nie przekonują sprawdź oferty w mniej popularnych krajach, takich jak Gruzja, gdzie również znajdują się stoki narciarskie. Wycieczka do serca Gruzji to koszt od 2400 PLN za osobę za siedem dni, a skipass kosztuje około 800 złotych. Dla całej rodziny to koszt ponad 12 000 złotych.

A może lepiej do ciepłych krajów?

Nie lubisz zimna i krótkich dni? Wyjedź z rodziną do ciepłych krajów, np. na Wyspy Kanaryjskie lub Maroko. Brzmi drogo? Hotel dla czteroosobowej rodziny na 8 dni w opcji all inclusive na Fuerteventura to koszt około 10 000 złotych. Dla Maroko koszt wynosi 9 000 złotych. Jeszcze tańszy będzie Egipt za około 8 000 złotych.

Biuro podróży czy wyjazd na własną rękę?

Nie wiesz, czy skorzystać z oferty biura podróży czy samodzielnie zaplanować cały wyjazd? Nie Ty jedna. Czasami lepiej samodzielnie ustalić plan dojazdu i zarezerwować hotel. Jednak w przypadku wyjazdu na ostatnią chwilę może być ciężko znaleźć wolny apartament. Można pokusić się jednak o wyszukanie go za pomocą portali. Minus jest taki, że trzeba wtedy zorganizować dodatkowo własny transport na miejsce. Z kolei przewagą biur podróży jest nie tylko zapewnienie dojazdu, ale również opieka polskiego rezydenta na miejscu. Często w hotelach działa także animator, który zapewni Twoim dzieciom rozrywkę, podczas gdy Ty będziesz mogła spokojnie odpoczywać na plaży lub na stoku narciarskim.

Kierunek wybrany, brakuje tylko sprzętu

Komplet sprzętu narciarskiego dla jednej osoby, w tym narty, buty, kije, gogle oraz strój, to wydatek rzędu od 2000 złotych. Warto rozważyć zakup sprzętu używanego, zwłaszcza nart, butów, kijów czy kasków. W ten sposób można zapłacić nawet 50% mniej niż w sklepie. Jeżeli jest to Twój pierwszy wyjazd rodzinny, nie musisz od razu inwestować w sprzęt. Nie wiadomo czy Twoim dzieciom ten sport się spodoba, a wypożyczenie kompletu na stoku kosztuje od 30 do 40 złotych.

Zaplanuj swój budżet

Każdy zasługuje na chwilę odpoczynku. Warto jednak do tego przygotować się odpowiednio wcześnie. Po pierwsze należy wcześniej zaplanować swój wyjazd, sprawdzić najlepszy sposób dojazdu, noclegi i promocje w różnych terminach. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Następnie należy określić budżet i sposób oszczędzania. Najlepiej ustalić kwotę, która nie nadwyręży domowego budżetu.

W przypadku braku odpowiedniego budżetu warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu, np. w formie pożyczki. Atrakcyjne warunki oferuje np. Ratalska.pl, pierwsza platforma pożyczkowa skierowana do kobiet. Dzięki niej można zdobyć środki na sfinansowanie wyjazdu, a także kupić ochronę ubezpieczeniową spłaty pożyczki na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Pozostaje tylko wybrać kierunek wyjazdu.