Jak spakować się na wakacje, czyli moda na wyjazd

Pakowanie na wyjazd to dla jednych czysta przyjemność, dla drugich istny koszmar. Niemniej jednak, dobra organizacja i sprawne pakowanie, to klucz do podróżniczego sukcesu. Co ze sobą zabrać, a czego można sobie oszczędzić? - czyli jak się spakować na wakacje, szybko i bez nadbagażu.

Moda na wakacje

Ubrania bazowe

Jak się spakować na wakacje
Foto Instagram @zara.outfits

Jakiś czas temu pisaliśmy artykuł o szafie kapsułowej, czyli takiej, w której bazę stanowią ponadczasowe, minimalistyczne ubrania. Mowa tu o np. białej koszuli, czarnej koszulce lub czarnej mini/maxi, czy jeansach. Takie elementy połączymy ze wszystkim, a całą robotę zrobią dodatki. Podczas pakowania się na wyjazd, będzie to niezwykle pomocne. W końcu nie chcemy zabierać ze sobą całej szafy, a w przypadku, gdy lecimy samolotem, mamy nad sobą dodatkowo ograniczenie bagażowe. Spakuj się tak, by bazą twojej walizki były klasyczne, łatwe w stylizacji koszulki, sukienki, czy doły, które będą się ładnie prezentować w niemalże każdym zestawieniu. Tutaj zadbaj o dodatki, okulary, biżuteria, torby na plażę i na wieczór. Niezwykle modnym w tym sezonie, ale i funkcjonalnym dodatkiem będzie chusta na głowę. Zajmuje ona mało miejsca w bagażu, ochroni przed słońcem i przy tym będzie wyglądała naprawdę stylowo.

Jak się spakować na wakacje
Foto Instagram @reserved

Planowanie stylizacji

Jeśli nie pakujesz się na ostatnią chwilę i masz jeszcze trochę czasu, warto zaplanować sobie stylizacje. Przygotuj kilka uniwersalnych zestawień. Rozplanuj ile realnie ich założysz. Może okazać się, że nie potrzebujesz dziesięciu par krótkich spodenek, a wystarczy zabrać kilka topów, by odmienić całą stylizacje. Weź pod uwagę okoliczności w których się znajdziesz podczas wyjazdu i swój własny styl podróżowania. Czy często zmieniasz miejsce pobytu, to wakacje typu all inclusive, czy te pełne aktywnych atrakcji? Może będziesz się szykowała na romantyczną kolację w restauracji? Warto wtedy zabrać ze sobą set wyjściowy. A może czekają na Ciebie terenowe atrakcje?  Uwzględnij choć jeden zestaw na specjalne lub nieoczekiwane okoliczności.

Jak się spakować na wakacje – wygodnie!

Wyjazd to czas odpoczynku. W naszej walizce powinny znaleźć się rzeczy, które już przetestowaliśmy. Podczas pakowania na wakacje postaw na wygodę. Nie zabieraj nowo zakupionych butów, bez wcześniejszego rozchodzenia ich. Zwróć uwagę też na materiały, z których są uszyte ubrania. Jeśli się wybierasz w ciepłe rejony, poliester nie zda egzaminu. Materiały takie jak bawełna, czy len są przewiewne, i nie będziemy się w nich aż tak pocić. Zabierz ze sobą kilka swoich pewniaków – wygodne buty, ulubioną koszulkę, czy sukienkę.