Jak ubierać się zgodnie z typem sylwetki?

Porady i wskazówki dotyczące każdego kształtu i rozmiaru!

Jak ubierać się zgodnie z typem sylwetki?
Jak ubierać się zgodnie z typem sylwetki?

Każde ciało jest wyjątkowe i piękne na swój sposób, dlatego ważne jest, aby ubierać się w sposób, który podkreśla Twoje atuty, a nie je maskuje! Oto kilka wskazówek dotyczących ubierania się.

 Jaki jest twój typ sylwetki?

Pierwszym krokiem w ubieraniu się zgodnie z typem sylwetki jest określenie jej kształtu. Istnieje kilka możliwości. Jeśli masz figurę jabłka – twoja górna partia ciała jest pełniejsza. Ramiona mogą być szersze niż biodra, a Twoje nogi długie i zgrabne. Gruszka, to przeciwieństwo jabłka. Twoje biodra są szerze niż ramiona, a talia zaznaczona. W tym przypadku biust może być nieco mniejszy, a pośladki i uda pełniejsze. Jeśli Twój biust i biodra są mniej więcej tego samego rozmiaru, a wcięcie w tali dobrze widoczne – twój typ to klepsydra.  Gdy Twój biust, talia i biodra są mniej więcej tego samego rozmiaru, a Twoje ciało ma prosty, atletyczny kształt – twój typ to prostokąt.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Angelika Gawliczek (@mrs_insulinka)

Podkreśl swój typ sylwetki!

Na przykład, jeśli masz figurę klepsydry, podkreśl swoje krągłości dopasowaną odzieżą. Jeśli masz figurę gruszki, podkreśl talię za pomocą wpinanego paska, czy spodni z wysokim stanem. Tak samo w przypadku górnej partii, to ją podkreślamy wzorami i teksturami wówczas, gdy dolna partia pozostaje neutralna. Jeśli chodzi o typ jabłka, to nie krępuj się pokazywać nóg! Tu świetnie sprawdzi się zwiewna sukienka przed kolano, czy klasyczny T-shirt i marynarka w zestawieniu z dopasowanymi spodniami. W przypadku prostokąta – wybieraj fasony poszerzające biodra, czy ramiona. W ten sposób nadasz figurze więcej krągłości. Mowa tu np. o falbanach. bluzkach hiszpankach, lub okrągłym dekoltem i spodniach z zakładkami.

Wybierz odpowiednie tkaniny

Wybór tkaniny ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ubieranie się do typu sylwetki. Dobrze układające się tkaniny, takie jak – jedwab lub dżersej, doskonale nadają się do podkreślania krągłości. Strukturalne tkaniny, takie jak bawełna lub dżins, mogą pomóc w stworzeniu bardziej opływowych kształtów. Istotne jest, aby wybierać tkaniny, które po prostu pasują do twojej ciebie. Jeśli przymierzasz spodnie, czy bluzkę i nie czujesz się w niej najlepiej – nie zrażaj się. To nie wina twojej figury, a czasem po prostu nieodpowienio dobranych materiałów.

Eksperymentuj z różnymi stylami

Nie bój się eksperymentować w drodze, by  znaleźć to, co najlepiej pasuje do Ciebie. Na przykład, jeśli masz figurę prostokąta, wypróbuj sukienkę z wcięciem w talii, aby stworzyć wrażenie krągłości. Istotne jest, aby być otwartym i chętnym do próbowania nowych rzeczy, dopóki nie znajdziesz tego, w czym będziesz czuła się najlepiej.

Przy odrobinie wysiłku możesz czuć się pewnie i stylowo w niemalże każdym stroju!

Podsumowując, ubieranie się zgodnie z typem sylwetki polega na podkreśleniu najlepszych cech i poczuciu pewności we własnej skórze. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami i sztuczkami, będziesz w stanie znaleźć ubrania, które dodają uroku Twojej sylwetce. Pamiętaj, moda polega na wyrażaniu siebie, więc baw się i eksperymentuj z różnymi stylami, aż znajdziesz to, co Ci odpowiada.