Jak ubierać się zgodnie z typem sylwetki?

Porady i wskazówki dotyczące każdego kształtu i rozmiaru!

Jak ubierać się zgodnie z typem sylwetki?
Jak ubierać się zgodnie z typem sylwetki?

Każde ciało jest wyjątkowe i piękne na swój sposób, dlatego ważne jest, aby ubierać się w sposób, który podkreśla Twoje atuty, a nie je maskuje! Oto kilka wskazówek dotyczących ubierania się.

 Jaki jest twój typ sylwetki?

Pierwszym krokiem w ubieraniu się zgodnie z typem sylwetki jest określenie jej kształtu. Istnieje kilka możliwości. Jeśli masz figurę jabłka – twoja górna partia ciała jest pełniejsza. Ramiona mogą być szersze niż biodra, a Twoje nogi długie i zgrabne. Gruszka, to przeciwieństwo jabłka. Twoje biodra są szerze niż ramiona, a talia zaznaczona. W tym przypadku biust może być nieco mniejszy, a pośladki i uda pełniejsze. Jeśli Twój biust i biodra są mniej więcej tego samego rozmiaru, a wcięcie w tali dobrze widoczne – twój typ to klepsydra.  Gdy Twój biust, talia i biodra są mniej więcej tego samego rozmiaru, a Twoje ciało ma prosty, atletyczny kształt – twój typ to prostokąt.

Podkreśl swój typ sylwetki!

Na przykład, jeśli masz figurę klepsydry, podkreśl swoje krągłości dopasowaną odzieżą. Jeśli masz figurę gruszki, podkreśl talię za pomocą wpinanego paska, czy spodni z wysokim stanem. Tak samo w przypadku górnej partii, to ją podkreślamy wzorami i teksturami wówczas, gdy dolna partia pozostaje neutralna. Jeśli chodzi o typ jabłka, to nie krępuj się pokazywać nóg! Tu świetnie sprawdzi się zwiewna sukienka przed kolano, czy klasyczny T-shirt i marynarka w zestawieniu z dopasowanymi spodniami. W przypadku prostokąta – wybieraj fasony poszerzające biodra, czy ramiona. W ten sposób nadasz figurze więcej krągłości. Mowa tu np. o falbanach. bluzkach hiszpankach, lub okrągłym dekoltem i spodniach z zakładkami.

Wybierz odpowiednie tkaniny

Wybór tkaniny ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ubieranie się do typu sylwetki. Dobrze układające się tkaniny, takie jak – jedwab lub dżersej, doskonale nadają się do podkreślania krągłości. Strukturalne tkaniny, takie jak bawełna lub dżins, mogą pomóc w stworzeniu bardziej opływowych kształtów. Istotne jest, aby wybierać tkaniny, które po prostu pasują do twojej ciebie. Jeśli przymierzasz spodnie, czy bluzkę i nie czujesz się w niej najlepiej – nie zrażaj się. To nie wina twojej figury, a czasem po prostu nieodpowienio dobranych materiałów.

Eksperymentuj z różnymi stylami

Nie bój się eksperymentować w drodze, by  znaleźć to, co najlepiej pasuje do Ciebie. Na przykład, jeśli masz figurę prostokąta, wypróbuj sukienkę z wcięciem w talii, aby stworzyć wrażenie krągłości. Istotne jest, aby być otwartym i chętnym do próbowania nowych rzeczy, dopóki nie znajdziesz tego, w czym będziesz czuła się najlepiej.

Przy odrobinie wysiłku możesz czuć się pewnie i stylowo w niemalże każdym stroju!

Podsumowując, ubieranie się zgodnie z typem sylwetki polega na podkreśleniu najlepszych cech i poczuciu pewności we własnej skórze. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami i sztuczkami, będziesz w stanie znaleźć ubrania, które dodają uroku Twojej sylwetce. Pamiętaj, moda polega na wyrażaniu siebie, więc baw się i eksperymentuj z różnymi stylami, aż znajdziesz to, co Ci odpowiada.