Jak zaradzić upałom. Klimatyzatory na już!

Prognozy pogody na najbliższe dni są nieubłagane: fala upałów zaleje Polskę. Dla wczasowiczów nad Bałtykiem wiadomość nie mogłaby być lepsza. Co jednak zrobić, gdy upał doskwiera w mieście? Istnieją skuteczne sposoby na radzenie sobie z wysokimi temperaturami.

Ciepło w całym domu. Klimatyzatory
Ciepło w całym domu. Klimatyzatory

Zdrowie przede wszystkim

Upał niekorzystnie wpływa na samopoczucie przede wszystkim osób starszych i zmagających się z nadciśnieniem. Najlepszym sposobem na nieprzegrzanie organizmu i zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom jest, niestety, pozostanie w domu. Należy zasłonić rolety, żaluzje lub zasłony i nie otwierać okien, by ciepłe powietrze nie wpadło do środka. Warto co jakiś czas wziąć chłodny prysznic, który odświeży i przyniesie nieco ulgi.

Najważniejszą kwestią w gorące dni jest odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. 2 litry to optymalna ilość wody, którą codziennie powinno się wypijać. Kiedy jednak żar leje się z nieba, należy spożywać dużo więcej płynów. Warto pić nie tylko samą wodę, ale także różnego typu domowe napoje: kompoty, lemoniadę, wodę z dodatkiem cytryny, mięty lub bazylii i ogórka. Dlaczego? Sama woda szybciej wyparowuje, a w towarzystwie owoców i ziół na dłużej zatrzyma się w organizmie. Popularną wśród Beduinów metodą na upały jest ciepła herbata. Ciepły napój nie obniża temperatury ciała, co sprawia, że łatwiej zaaklimatyzować się w upale.

tyle ciepla w caym miescie klimatyzatory

Technologia na upały

Co jednak zrobić, kiedy domowe sposoby zawodzą? Warto skorzystać z dostępnych na rynku technologii i zaopatrzyć się w klimatyzację we własnych czterech ścianach. Najlepiej taką, którą można obsługiwać za pomocą smartfona, dzięki czemu nie trzeba czekać na uzyskanie odpowiedniej temperatury, ale ustawić ją nawet przed dotarciem do domu. I właśnie takie urządzenie stworzyli inżynierowie Samsunga. Do wyboru jest pięć typów klimatyzatorów ściennych RAC: Prestige, Premium, Classic+, Classic, ECO. Z czego trzy z nich posiadają funkcję WiFi (Prestige, Premium, Classic+). Wszystkie modele wyposażone są w wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu klimatyzację firmy Samsung można obsługiwać zdalnie. Wystarczy na smartfon lub tablet pobrać aplikację Samsung Smart Air Conditioner (dostępna dla systemów Android oraz iOS), która działa jak pilot i kontroluje najważniejsze funkcje klimatyzatora.

tyle ciepla w caym miescie klimatyzatory2

Jedną z najistotniejszych z nich jest Virus Doctor (dostępna w wersji Prestige i Premium), czyli wbudowany jonizator powietrza, który eliminuje z niego zanieczyszczenia biologiczne zagrażające zdrowiu: wirusy, bakterie, roztocza, pleśń i alergeny. Virus Doctor został przebadany przez Instytuty Badawcze na całym świecie i uzyskał między innymi certyfikat TÜV Rheinland Polska (jako jedyny na rynku).

Klimatyzatory Samsung posiadają dodatkowo specjalny filtr Full HD, który oczyszcza powietrze wprowadzane do jego wnętrza i tym samym w znacznej mierze redukuje obecność cząstek kurzu, bakterii, wirusów i grzybów. Dzięki temu klimatyzacja jest bezpieczna dla alergików i osób skarżących się na częste bóle głowy i katar. Każdy klimatyzator wymaga regularnej konserwacji. Filtr Full HD można bardzo łatwo wyjąć z urządzenia, a następnie umyć, co jeszcze bardziej poprawia jego skuteczność.

Kolejną bardzo ważną cechą jest to, że klimatyzatory firmy Samsung są niezwykle ciche – poziom słyszalnego szumu wynosi tylko 16 dB(A), czyli ciszej niż powiewające na wietrze liście drzew.

Technologia Samsung to nie tylko wysoka jakość, ale także oszczędność energii, a co za tym idzie – ulga dla portfela. Technologia Digital Inverter pozwala uzyskać bardzo wysoką klasę energetyczną nawet do A+++.

Dodatkową zaletą urządzenia jest elegancki i innowacyjny design z niezwykłą formą trójkąta, dzięki czemu klimatyzatory Samsung pasują do każdego pomieszczenia oraz można je zamontować nawet na wysokości 5 cm pod sufitem, co sprawia, że zajmują dyskretnie miejsce w pomieszczeniu.

I po co się męczyć podczas upałów, kiedy można skorzystać z nowoczesnych i wygodnych rozwiązań?