Jasna strona mody, czyli monochromatyczna biel

Biała klasyka powraca jak w każdym sezonie wiosna-lato. Co przekazują białe stroje? Skąd czerpać inspiracje? Jak dobrać dodatki? Oto nasze odpowiedzi na te i inne pytania!

monochromatyczna biel
Jasna strona mody, czyli monochromatyczna biel.

Kolor biały jest używany bardzo powszechnie. Zastosowanie znalazł w modzie, sztuce, architekturze, a nawet przemyśle. Za jego łatwą dostępność polubiono go już w prehistorii, a niesłabnąca popularność świadczy o niezrównanej ponadczasowości. Jest to również barwa bogata symbolicznie. W Starożytnym Egipcie i Chinach kojarzyła się ze śmiercią czy nieszczęściem. Tymczasem na terenach europejskich oznacza czystość, niewinność i pokój. Buddyzm przypisuje mu natomiast związek z wiedzą. Monochromatyczna biel znalazła sobie miejsce w modzie również dzięki jej specyficznym fizycznym właściwościom. Dzięki temu, że odbija najwięcej promieni słonecznych ze wszystkich kolorów, to najwolniej się nagrzewa. Z tego powodu stylizacje implementujące biały świetnie nadają się na późną wiosnę i lato.

monochromatyczna biel
Jasna strona mody, czyli monochromatyczna biel.

 

Monochromatyczna biel

Tego lata prawdziwym hitem okażą się luźne białe sukienki. Łatwo je wystylizować i zamienić ze stroju na plażę w ubiór na kolację na mieście. Dodatkowo taki przewiewny outfit pozwoli nie zgrzać się podczas wysokich temperatur.

Zobacz także: Jedna letnia sukienka: cztery stylizacje

białe stylizacje
Jasna strona mody, czyli monochromatyczna biel.

Czarno na białym

Który kolor lepiej sprawdzi się w parze z białym, niż czarny? Barwy te tworzą idealny kontrast, pozwalając na zachowanie delikatnego balansu między jasnymi a ciemnymi elementami stylizacji. Latem czarne ubrania mogą szybciej stawać się cieplejsze, dlatego najlepiej postawić na dodatki w tym kolorze.

białe stylizacje
Jasna strona mody, czyli białe stylizacje.

Dodatki

Poza czarnymi elementami, do białego idealnie sprawdzi się złoto. Delikatne elementy biżuterii wykonanej z tego metalu uwydatnią nieziemską aurę stylizacji. Szczególnie w połączeniu z luźnymi sukienkami przywołują na myśl greckie boginie. Dobrze też wyglądać będzie skóra i jej imitacje, które dodadzą mocnego akcentu łagodnemu outfitowi.