Junk Fashion Show 2011

junk fashion

Ecofashion Weekend 2011 już za nami. Główny punkt programu, pokaz mody recyklingowej Junk Fashion Show, ściągnął do Nowohuckiego Centrum Kultury liczniejszą publiczność niż zwykle. Prawie 300 sylwetek zaprezentowały modelki Agencji Promocji Mody Reklamex www.reklamex.krakow.pl. Projektanci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru po raz kolejny udowodnili, że moda nie zna granic – ubiory zachwycały oryginalnym podejściem do formy i przemyślanym doborem recyklingowych materiałów.

Projekty papierowe nagradzano gromkimi brawami – papierowa papuga, bajecznie kolorowa sukienka z bibułowych kokardek czy suknia iskrząca się niebieskim światłem zrobiły wrażenie nawet na najbardziej wybrednym widzu.

junk fashion2
W drugiej części pokazu na podeście królował minimalizm. Monochromatyczne w założeniu ubiory wymagały od projektantów kreatywności i niezależnego myślenia, które znalazły wyraz w ciekawych formach i niekonwencjonalnym kroju sylwetek.

junk fashion3
Specjalny pokaz stylizacji przygotowały blogerki: Weronika Załazińska, Zuzanna Włodarz i Kamila Zdziebko, które, wykorzystując ciuchy z dna szafy i second handów, stworzyły oryginalne zestawy utrzymane w stylu vintage, wpisujące się w recyklinowy nurt.

junk fashion4
Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów były także dwa konkursy dla projektantów.
Nagroda za najlepszy projekt recyklingowy, ufundowana przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. przypadła Małgorzacie Kłosowskiej. Nagrodzona sukienka zrobiona jest z około 1000 zawieszek do torebek herbaty, skrupulatnie zbieranych przez cały semestr od sąsiadów i przyjaciół. Efekt jest znakomity- spięte ze sobą małe kartoniki przypominają strukturę zbroi lub pancerza.

junk fashion5
Drugi z konkursów wciąż trwa – internauci mogą do czwartku 10 lutego do godziny 24.00 oddać swój głos na najlepszy strój papierowy lub najlepszy projekt minimalistyczny. Głosować można za pośrednictwem strony KSA www.ksa.edu.pl wchodząc w zakładkę KONKURS.

 

junk fashion6
Ogromne zainteresowanie tegorocznym pokazem świadczy o tym, że recykling staje się obowiązującym stylem życia. Miejmy nadzieję, że moda ekologiczna już niedługo zaistnieje także na ulicach.

Zdjęcia – Piotr Kierat