Karnawałowe trendy w modzie i pielęgnacji ubrań

Żeby móc cieszyć się karnawałowymi kreacjami dłużej niż przez jeden sezon, powinniśmy pomyśleć o urządzeniach, które sprostają nawet najbardziej wymagającym tkaninom i kolorom. Nowa linia pralek i suszarek pozwoli nam zadbać o niezwykłe stroje wieczorowe, dzięki czemu zostaną one z nami na lata.

Karnawałowe trendy w modzie i pielęgnacji ubrań

Postaw na błysk

Niewątpliwie najsilniejszym trendem sezonu jest błysk. Cekiny, brokat i metaliczny połysk doskonale pasują do imprezowego klimatu. W tym sezonie błyszczące elementy występują nie tylko w odcieniach srebra czy złota. Miłośnicy delikatniejszych kolorów także znajdą coś dla siebie. Doskonale będą wyglądać cekinowe sukienki w beżu czy popularnym ostatnio odcieniu różu millenial pink. Jeśli nie chcemy błysku całej kreacji, powinniśmy postawić na odważne dodatki. Do stonowanych kolorów dobierzmy metaliczne buty czy brokatową torebkę, aby nadać stylizacji blasku. Jednak wiele z nas boi się wybrać cekinowe sukienki nie ze względu na ich ekstrawagancję, ale w obawie o ich późniejszą pielęgnację. Na metkach cekinowych ubrań często widnieje zalecenie prania ręcznego. Pralki  dzięki nowoczesnej technologii pozwalają na ominięcie tego nakazu. Delikatny program pralki będzie lepszy dla tkanin niż pranie ręczne, gdyż pozwala uniknąć pocierania kawałków materiału, które może je uszkodzić i spowodować odpadanie drobnych elementów.

Intensywna czerwień

Czerwień jest ponadczasowa i kobieca. W tym sezonie najmodniejszy jest intensywny odcień czerwieni z domieszką różu. Będzie on doskonałą bazą do wszelkich karnawałowych stylizacji, dodając im klasy. Mówi się, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie czerwoną sukienkę. Jednak jest to kolor, który według powszechnej opinii wymaga szczególnej pielęgnacji. Wiele osób obawia się, że intensywny odcień czerwieni może szybko wyblaknąć, w związku z czym ubrania w tym kolorze nie są praktycznym wyborem. To błąd! Linia pralek i suszarek gwarantuje, że ubrania będą wyglądać jak nowe dwa razy dłużej*, a kolory nie wyblakną, nawet po pięćdziesięciu praniach. W ten sposób możemy odważyć się na wybór nawet najbardziej intensywnej czerwieni i cieszyć się jej wyrazistością na dłużej.

Delikatne materiały z mocnym akcentem

Najmodniejszy materiał sezonu karnawałowego to aksamit. Najczęściej sukienki wykonane z tej tkaniny mają proste, klasyczne kroje, dzięki czemu uwydatnione jest piękno tego eterycznego materiału. Aksamit występuje niemal we wszystkich kolorach i dobrze prezentuje się ze stonowanymi dodatkami. Ciekawym akcentem mogą być wycięcia podszyte delikatną siateczką, często pojawiające się w kreacjach wykonanych z tej tkaniny. W obecnym sezonie pojawia się także dużo koronek w różnorodnych odsłonach. Koronkowe sukienki najczęściej występują w ciemnych kolorach. Aksamit, koronki i siateczkowe wykończenia to bardzo delikatne elementy, które powinny być pielęgnowane w ostrożny sposób.

Coś więcej niż sukienka

Sukienka to najbardziej oczywisty wybór na wieczorne wyjście. Jeśli chcemy się wyróżniać, powinnyśmy pomyśleć o innym wyborze. Mocnym trendem w obecnym sezonie są eleganckie kombinezony i garnitury. To doskonała alternatywa dla tych, którzy lubią oryginalne stylizacje. Niestety, wielu osobom wydaje się, że pielęgnacja takich ubrań jest niezwykle czasochłonna. Uważa się, że zarówno garnitury, jak i kombinezony nie mogą być prane w domu, a powinny być oddane do profesjonalnej pralni. Jednak nie warto przywiązywać się do wymogu czyszczenia chemicznego. Pralki i suszarki  są w stanie zadbać o wymagające tkaniny i niestandardowe rodzaje garderoby równie dobrze, co pralnia chemiczna.

Na tegoroczny karnawał odważmy się wybrać modne ubrania bez obaw o ich późniejszą pielęgnację. Dzięki linii PerfectCare będziemy mogli zadbać nawet o najbardziej wymagające tkaniny w domu, a nasze stroje wieczorowe będą nam służyć dłużej.