Klocek albo psikus, czyli Halloween w Danii

Nawet jesienią można nastroić się pozytywnie. Bierzmy przykład z dzieci, które zawsze chcą się bawić i zabierzmy je do położonego zaledwie 700 km od polskiej granicy duńskiego regionu turystycznego LEGOLAND Billund Resort.

Klocek albo psikus, czyli Halloween w Danii

Z okazji Święta Zmarłych w LEGOLAND Billund Resort czeka mnóstwo „przerażającej” zabawy. Kultowy park rozrywki zostanie udekorowany w iście halloweenowym stylu, w Givskud ZOO pojawią się trujące zwierzęta, a w miasteczkach Vejle, Vejen i Lillebælt odbędą się huczne i kolorowe parady, imprezy i festyny.

Strasznie przytulny Legoland

Klocek albo psikus,czyli Halloween w Danii

Od 7 października do 4 listopada LEGOLAND zmieni się nie do poznania! Pojawią się specjalnie podświetlone dynie, pajęczyny, pająki, kościotrupy, czarownice i mnóstwo innych halloweenowych atrakcji, które stworzą niesamowicie groźną atmosferę. Gdy zapadnie zmrok, dzieci będą mogły wziąć rodziców za rękę i udać się na spotkanie przerażających, aczkolwiek całkowicie przyjaznych stworzeń oraz wziąć udział w zabawie „Klocek lub psikus” (z ang. „Brick or Treat”).
Dla najodważniejszych są przewidziane niespodzianki! Maluchy będą mogły także wejść do ogromnej dyni zbudowanej z ponad 100 000 klocków LEGO lub udać się na ekscytującą przejażdżkę w nawiedzonym przez duchy domu.

Straszne zwierzęta w Givskud ZOO

Klocek albo psikus, czyli Halloween w Danii

700 zwierząt z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, reprezentujących 60 gatunków. Tej jesieni dzieci i rodzice będą mogli zobaczyć wiele duńskich zwierząt
Givskud ZOO, będzie udekorowane jak na Halloween przystało m.in. dyniami i pająkami, a w chatce nosorożców zostanie rozpalony kominek, aby dawać ciepło gościom, którzy zechcą wyciąć własną lampkę z dyni i zabrać ją do domu. Nie obędzie się także bez malowania buziek na podobieństwo super jadowitych zwierząt. Goście będą mogli także zbudować i malować swojego pająka oraz wykonać łapacza snów z pająkami i wstęgami.

Halloweenowa parada w Vejle

Klocek albo psikus, czyli Halloween w Danii

W poniedziałek 15 października w uroczym miasteczku Vejle rozpocznie się święto Halloween z mnóstwem aktywności dla dzieci i wszystkich dziecięcych dusz. Wielki finał odbędzie się w weekend 26-27 października, kiedy to kolorowa, halloweenowa parada przejdzie przez miasto, nawiązując do jego tradycji i lokalnych historii. Będzie to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.
Czy w bibliotece może straszyć? Jak najbardziej! W bibliotece odbędzie się halloweenowe party, podczas którego goście będą mogli grać w kręgle, udać się na poszukiwanie szkieletów i odwiedzić laboratorium czarownicy. Zostanie także otwarty „Bank krwi”, by dzieci i dorośli nabrali sił, pijąc kawę, eliksiry czarownic i podjadając „okropne” przekąski. Dodatkowo każdego dnia będzie wybierane dziecko w najpiękniejszym stroju.
Z kolei we wtorek 16 października w Vejen rozpocznie się Dzień Kultury dla dzieci, które będą mogły skorzystać z wielu rozrywek. Na zajęcia zawiezie je mały pociąg, który będzie jeździł po całym mieście.

Klocek albo psikus, czyli Halloween w Danii
Klocek albo psikus czyli Halloween w Danii