Kolekcja zegarków znanego domu mody

Nowa kolekcja szwajcarskich zegarków została zainspirowana długoletnią tradycją marki. Motywem przewodnim jest pszczoła na tarczy.

kolekcja zegarków
Kolekcja zegarków znanego domu mody. Foto Gucci

Gucci to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie mody. Czasomierze marki to połączenie standardów szwajcarskiego zegarmistrzostwa i światowej klasy wzornictwa. Jak prezentuje się najnowsza kolekcja zegarków?

Kolekcja zegarków Gucci

Gucci G-Timeless Slim to klasyczne i eleganckie modele. Łączą ponadczasowe wzornictwo ze szwajcarskim minimalizmem. Koperty wykonane są ze stali szlachetnej oraz pokryte powłoką PVD. Tarcze ochraniana są przez szkło szafirowe, pokryte powłoką antyrefleksyjną, dzięki czemu zyskują odporność na zarysowania. Motywem przewodnim kolekcji jest pszczoła pełniąca rolę sekundnika. W zegarkach umieszczono mechanizm kwarcowy, ich wodoszczelność to 5 ATM.

kolekcja zegarków
Kolekcja zegarków znanego domu mody

Co symbolizuje złota pszczoła na tarczy?

Wizerunki pszczół na biżuterii pojawiały się już w starożytności. Symbolizują one pracowitość i porządek, jak również czystość, nieśmiertelność oraz odrodzenie. W projektach Gucci często pojawiają się odniesienia do świata przyrody. Dominują motywy węża, tygrysa czy właśnie pszczoły.

Fenomen Gucci

W 1921 roku Guccio Gucci założył swój pierwszy warsztat we Florencji, w którym powstała linia toreb podróżnych. Klienci natychmiast docenili styl i jakość produktów, przez co firma stała się jedną z najbardziej prestiżowych. Marka Gucci jako jedna z pierwszych zaprezentowała w 1972 roku własną kolekcję zegarków. Powstało wiele kultowych modeli łączących współczesne trendy z tradycją, innowacyjność z precyzją oraz najwyższy kunszt z elegancją. Od tego czasu zegarki Gucci, wytwarzane w szwajcarskim atelier La Chaux-de Fonds, są synonimem doskonałej jakości i ponadczasowego stylu.