Kowbojskie stylizacje na lato w mieście

Połączenie westernowego i casualowego stylu staje się gorącym hitem lata. Sprawdź kowbojskie stylizacje idealne na wyjście do miasta!

kowbojskie stylizacje
Kowbojskie stylizacje na lato w mieście. Foto Becerra Govea Photo/Pexels

Połączenie mody casualowej i ulicznej z elementami o charakterze westernowym jest jednym z istotnych letnich trendów. Na ulicach królują sukienki boho i buty kowbojki, które nadają kreacji wyrazistą formę. Jakie kowbojskie stylizacje wybrać? Podpowiadamy!

Kowbojki – z Dzikiego Zachodu na wybiegi

Te niezwykle popularnie buty pierwotnie były przeznaczone do jazdy konnej. Miały wysokie obcasy, by nie dostała się do nich woda i błoto oraz zaokrąglone noski, dzięki czemu łatwiej było wsunąć stopę w strzemię. Z czasem na cholewkach butów zaczęto wykonywać dekoracyjne przeszycia i wycięcia. Era prawdziwych kowbojów zakończyła się, ale w latach 40. XX wieku ich wizerunek został przypomniany przez Hollywood. Kowbojskie buty w filmach musiały jednak przykuwać uwagę, dlatego były bardziej kolorowe i ozdobne niż ich pierwotna, użytkowa forma. Współcześnie pojawiają się również na wybiegach, znalazły się między innymi w kolekcjach Isabel Marant czy Saint Laurent. Są także hitem podczas letnich festiwali muzycznych.

Jak nosić kowbojskie stylizacje?

Wybierając stylizację możemy postawić na całość w westernowym stylu lub jego jeden element. Supermodne buty-kowbojki możemy nosić praktycznie przez cały rok. Warto zestawić je z sukienkami boho – nadadzą kreacji wyrazistego, mniej romantycznego charakteru.

kowbojskie stylizacje
Stylizacje na lato w mieście
kowbojskie stylizacje
Kreacje na lato w mieście
Stylizacje na lato w mieście
Letnie stylizacje na miasto