Lato w pełni, a projektanci otwierają sezon jesień/zima. Co będzie na topie?

Mimo że na zewnątrz piękna, słoneczna pogoda, prace nad kolejnym sezonem modowym nie ustają. Poznaj najnowsze projekty już teraz, aby być gotową na jesień i zimę.

foto. instagram.com/dior

Propozycje marki Dior

Popularne w sezonie letnim szaleństwa z wykorzystaniem wzorów pojawią się w zupełnie innym wydaniu. Żywe kolory, inspiracje geometryczne i aztecki motyw, które królują na sukienkach i topach, zastąpi wzornictwo w mrocznym klimacie. Kolorowym kompozycjom będą towarzyszyły stonowane i ciemne barwy, oraz transparentne materiały tak, aby całość tworzyła niepowtarzalny charakter. Powtórzy się trend na nakrycia głowy takie jak kaszkiety i berety. Zima nie pozostanie obojętna na obecność futerka, a biżuteria w nadmiarze będzie mile widziana. Kolory bazowe dla stylizacji, których będzie najwięcej, to czerń, odcienie granatu oraz żywa czerwień.

foto. instagram.com/dior
foto. instagram.com/dior
foto. instagram.com/dior

Kobieta Alexandra McQueena

Alexander McQueen lubił szokować projektami, nieprzystającymi do życia codziennego. Pokazywał kobietę jako silną i pewną siebie, ale bezbronną wobec świata show-biznesu. Obecnie spektakularność ubrań zmalała, a marki mogą szukać inspiracji wśród projektów. W sezonie jesienno-zimowym pojawiają się cekiny, koronka oraz efekt ubrań pobrudzonych farbą. Możemy zauważyć także zabawę z długością, która w większości kreacji pozostaje nieregularna. Zdecydowanie dominuje brązowa i czarna skóra. Pojawiają się także ćwieki, które były częstą ozdobą obuwia i odzieży już w ubiegłym roku.

foto. instagram.com/alexandermcqueen
foto. instagram.com/alexandermcqueen
foto. instagram.com/alexandermcqueen
foto. instagram.com/alexandermcqueen

Szary melanż na pokazach Chanel

Kolor szary najczęściej pojawia się na płaszczach i swetrach – jesienią i zimą ulice są nimi zapełnione. Trendu nie mogło zabraknąć także w tym roku, stąd propozycje od marki Chanel. Zima stała się inspiracją do pokrycia górnych części ubrań kryształkami i wykorzystania chłodnego, lodowego błękitu. Na wybiegu nie brakuje zestawów w męskim stylu. Tegoroczna kolekcja stawia na zabawę materiałami i ich fakturą.

foto. instagram.com/chanelofficial
foto.instagram.com/chaneleofficial

Możemy się spodziewać, że popularne sieciówki będą próbowały przenieść trendy z wybiegu do swoich sklepów. To dobra wiadomość dla wszystkich trendsetterów 🙂

Marcelina Bednarska