Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Zobacz, jak walczyć z łysieniem u kobiet!

Łysienie to problem przypisywany głównie mężczyznom. Prawdą jest, że łysienie zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety, jednak problem ten nie omija również pań.

Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Zobacz, jak walczyć z łysieniem u kobiet!

Statystyki pokazują, że skłonność do łysienia u kobiet wzrasta wraz z wiekiem i pojawia się aż u ok. 20% pań między 30. a 50. rokiem życia, u ok. 25% między 50. a 70. życia i u ok. 28% kobiet po 70. roku życia. O ile jednak mężczyźni bardzo często bagatelizują problem nadmiernego wypadania włosów, o tyle kobiety nieustannie szukają sposobu na to, by powstrzymać proces łysienia. Jak skutecznie walczyć z wypadaniem włosów? Zapytaliśmy o to dr. Agnieszkę Majewską z poznańskiej kliniki medycyny estetycznej MediArt Clinic, która ma do zaoferowania swoim pacjentkom m. in. innowacyjny system do przeszczepu włosów Smart Graft. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać leczenie łysienia i kiedy warto zdecydować się na zabieg transplantacji włosów!
Łysienie to problem przypisywany głównie mężczyznom. Prawdą jest, że łysienie zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety, jednak problem ten nie omija również pań. Statystyki pokazują, że skłonność do łysienia u kobiet wzrasta wraz z wiekiem i pojawia się aż u ok. 20% pań między 30. a 50. rokiem życia, u ok. 25% między 50. a 70. życia i u ok. 28% kobiet po 70. roku życia. O ile jednak mężczyźni bardzo często bagatelizują problem nadmiernego wypadania włosów, o tyle kobiety nieustannie szukają sposobu na to, by powstrzymać proces łysienia. Jak skutecznie walczyć z wypadaniem włosów? Zapytaliśmy o to dr. Agnieszkę Majewską z poznańskiej kliniki medycyny estetycznej MediArt Clinic, która ma do zaoferowania swoim pacjentkom m. in. innowacyjny system do przeszczepu włosów Smart Graft. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać leczenie łysienia i kiedy warto zdecydować się na zabieg transplantacji włosów!

Od czego zacząć leczenie łysienia?

Łysienie u kobiet może mieć różne przyczyny i wynikać m. in. z zaburzeń hormonalnych, przyjmowania wybranej grupy leków, nadmiernego stresu, niewłaściwej diety czy zatrucia np. metalami ciężkimi. Problem łysienia może pojawić się również po napromieniowaniu, urazie, oparzeniu, operacji, w wyniku stanu zapalnego czy po prostu wraz z wiekiem, gdy włosom zaczyna brakować odpowiednich substancji odżywczych i budulcowych. W związku z tak dużą ilością możliwych przyczyn wypadania włosów u kobiet, leczenie tego schorzenia należy rozpocząć od ustalenia źródła utraty włosów. Niezbędna jest w tym celu wizyta u dermatologa lub trychologa, który poza ogólną oceną stanu naszych włosów może zlecić dodatkowe badania laboratoryjne lub badania samego włosa pod mikroskopem. To pozwoli na dobranie idealnej metody leczenia łysienia.

Sposób na łysienie – jakie są metody leczenia łysienia?

Leczenie łysienia odbywa się zazwyczaj w oparciu o bezpośrednią przyczynę wypadania włosów. W wielu przypadkach wystarczające okazuje się wyrównanie stężenia hormonów w organizmie czy uzupełnienie braków wybranych witamin i minerałów (nie tylko poprzez doustne przyjmowanie wybranych suplementów, ale np. poprzez mezoterapię czy inne metody wspomagające), by przywrócić włosom prawidłową kondycję. Czasami jednak problem łysienia posiada głębsze podłoże i wymaga podjęcia specjalistycznego leczenia farmakologicznego lub leczenia operacyjnego. Jak przyznaje dr Agnieszka Majewska z poznańskiej kliniki MediArt Clinic, w przypadku gdy u kobiet mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, po urazie, oparzeniach, napromieniowaniu czy w wyniku stanu zapalnego, jednym z lepszych rozwiązań jest przeprowadzenie zabiegu przeszczepu włosów. Warto zaznaczyć, że dziś, dzięki intensywnemu rozwojowi medycyny estetycznej i tak innowacyjnym osiągnięciom jak system Smart Graft, przeszczep włosów można przeprowadzić w sposób znacznie mniej inwazyjny i bolesny niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Przeszczep włosów Smart Graft – w czym tkwi jego przewaga nad innymi systemami do transplantacji włosów?

System Smart Graft można z pełnym przekonaniem nazwać przełomowym rozwiązaniem w zakresie transplantacji włosów. W czym jednak dokładnie tkwi jego przewaga nad pozostałymi systemami do przeszczepu włosów? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Majewska, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i założycielka MediArt Clinic w Poznaniu.

“Smart Graft to współcześnie najskuteczniejsza, najbezpieczniejsza i niemalże bezbolesna metoda transplantacji włosów, która pozwoliła całkowicie odmienić oblicze leczenia łysienia nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn. Bardzo dużym jej atutem jest możliwość przeszczepu pojedynczych zespołów mieszkowych bez konieczności wycinania kawałków skóry. Jednak największą innowację stanowi w tym przypadku zamknięty system do przechowywania pobranych włosów w stanie wilgotnym, co zwiększa ich przeżywalność po wykonanym przeszczepie nawet do 98%. Dla naszych pacjentów ogromną zaletę stanowi też bardzo naturalny efekt transplantacji włosów – implanty nie odróżniają się od pozostałej części włosów i stanowią naturalne uzupełnienie fryzury” – wyjaśnia dr Majewska.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft to idealna propozycja dla pań, u których nie sprawdziły się tradycyjne metody leczenia łysienia i które straciły już całkowitą nadzieję na przywrócenie włosom ich dawnej kondycji. Dzięki Smart Graft będą one mogły bardzo szybko cieszyć się piękną fryzurą bez ryzyka uciążliwego bólu i szpecących blizn.

Więcej informacji na temat systemu Smart Graft znajdziesz na stronie:

https://mediartclinic.pl/urzadzenia-hi-tech/smart-graft/

Artykuł sponsorowany