LiftPico, czyli dwudniowy lifting twarzy

Pierwsze objawy utraty jędrności skóry i zmiany owalu twarzy pojawiają się około 30 roku życia. Czas ten jest oczywiście indywidualny i zależy od skłonności rodzinnych oraz trybu życia (odżywianie, nawodnienie, ekspozycja na UV).

Foto Fotolia
  • Moc i skuteczność lasera frakcyjnego w odmładzaniu skóry!
  • 70% krótszy czas rekonwalescencji !!
  • 5 lat mniej w zaledwie 2 dni!

– Wszystkie znane metody skutecznego liftingowania skóry wiązały się dotąd z masywnym obrzękiem i zaczerwienieniem, a okres rekonwalescencji był w ocenie kobiet zbyt długi. Pacjentki często nie decydowały się na zabieg, nie wyobrażając sobie wyłączenia z życia zawodowego i codziennej aktywności na 10-15 dni, a nawet dłużej (blefaroplastyka do 4 tygodni) – mówi dermatolog dr Bartosz Pawlikowski, ekspert w dziedzinie laseroterapii, założyciel Kliniki Pawlikowski. – Na szczęście w ostatnim czasie technologie rozwinęły się tak mocno, że dziś mogę zaproponować im zabieg, który ma moc i skuteczność lasera frakcyjnego przy niebywale krótkim okresie rekonwalescencji – 2 dni.

LiftPico, czyli dwudniowy lifting twarzy

LiftPico: Weekendowy lifting twarzy

LiftPico przy użyciu lasera DISCOVERY PICO jest przełomowym zabiegiem w odmładzaniu i liftingowaniu bez skalpela skóry z widoczną utratą jędrności, dojrzałej, zwykle po 40 r.ż. lub wcześniej. Atutami są: wysoka efektywność wynikająca z możliwości dostarczenia dużej energii w bardzo krótkim czasie, wysokie bezpieczeństwo, brak bólu w czasie zabiegu mimo braku znieczulenia.

– Powoduje to najwyższą efektywność spośród dotychczasowych zabiegów. Przebudowa skóry jest 3 x bardziej dynamiczna a ilość potrzebnych zabiegów 30% niższa. Okres rekonwalescencji skraca się o około 70% – komentuje lekarz.

LiftPico – odpowiadamy na najważniejsze pytanie

1. Co robi zabieg i na jakim obszarze twarzy działa?

Niezależnie od miejsca laser powoduje głęboką przebudowę skóry w krótszym czasie i w większym stopniu niż przy użyciu dotychczasowych technologii. Wpływa to pozytywnie na jej napięcie i elastyczność, okolica poddawana zabiegowi staje się w efekcie bardziej jędrna.

3. Dla kogo jest stworzony?

Dla kobiet, które zauważyły u siebie utratę jędrności skóry I opadanie owalu.

4. Czy boli? Czy wymaga znieczulenia?

Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga żadnego znieczulenia, pacjentki odczuwają jedynie ciepło podczas zabiegu.

5. Jak przebiega zabieg?

Lekarz dezynfekuje okolicę zabiegową, nakłada na oczy pacjentki okulary ochronne i naciąga skórę tak, by promienie lasera mogły równomiernie wniknąć w jej głąb. Rozpoczyna zabieg, impulsy lasera są bardzo szybkie i krótkie, tak, że pacjentka nie odczuwa nic poza ciepłem.

6. Jak długo trwa zabieg?

Około 30-40 minut.

7. Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona przez około 2 dni.

8. Ile dni trwa rekonwalescencja?

Rekonwalescencja trwa maksymalnie 2 dni. Pierwszy zabieg warto wykonać w piątek, by zaobserwować jak długo goi się skóra. W tym czasie należy unikać sauny, słońca i solarium, pozostałe aktywności nie są wykluczone.

9. Kiedy widać pierwsze efekty?

Kiedy ostateczne – jakie? Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Skóra jest napięta i elastyczna. Pełny efekt widoczny jest po około 5 miesiącach, gdyż przebudowa skóry i kolageneza (produkcja kolagenu) rozpoczyna się po około 3 miesiącach od zabiegu.

10. Czy wystarczy jeden zabieg? Czy trzeba wykonać serię? Ile zabiegów i w jakim odstępie?

Warto zaplanować serię 3 zabiegów w odstępie 4 tygodni.

11. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekt utrzymuje się do 3 lat i jest indywidualny.

12. Czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak przy innych laserach

13. Ile kosztuje?

1600 zł.

14. Gdzie jest wykonywany?

Klinika Pawlikowski, Łódź

Polecamy odwiedzić stronę  klinikapawlikowski.pl, a więcej o zabiegu znajdziecie tutaj.