Stylistyczne porady dla panów na latostylistyczne porady dla panow3

Lato nie każdemu kojarzy się z beztroską, nie dla wszystkich oznacza czas wolny od pracy. Dlatego warto poznać kilka zasad, dzięki którym upalne dni spędzane w biurze nie będą dla panów stanowić przykrej konieczności. Podstawą letniej biznesowej garderoby są tkaniny.

Specjaliści polecają bawełnę, lekkie, „letnie” wełniane materie, nowoczesne mieszanki tychże z innymi włóknami, rzadziej len i jedwab. W kategorii tkanin luksusowych mieszczą się też kaszmir i moher, oczywiście w letniej odsłonie.stylistyczne porady dla panow4

Biurowa elegancja wymaga stonowanej kolorystki, a więc czerni, antracytu, bieli i czerni ze szmaragdem, granatu z niebieskim, ciemnoszarych brązów z piaskiem, koralem i różem, granatu z lila i bzem, co odnajdziemy w kolekcjach zarówno marki Digel jak i Sempre. W instytucjach, w których panują mniej restrykcyjne wymogi dotyczące ubioru, mężczyzna może pozwolić sobie na tzw. luz kontrolowany, czyli założenie marynarki i spodni niestanowiących zamkniętego kompletu garniturowego. Tego typu stylizacje proponują marki Calamar i Sempre, jako np. zestawienie marynarki z polo, wybór pojedynczych elementów garderoby delikatnie deseniowanych albo w innej niż tradycyjna kolorystyce, chociażby limonka czy turkus.
Krój ubioru eleganckiego mężczyzny powinien dyskretnie modelować jego sylwetkę. Taka linia blisko ciała dotyczy zarówno spodni marki Sempre, jak i marynarek czy koszul marki Calamar.

stylistyczne porady dla panow
Niezbędnym elementem biurowego stroju jest koszula. Latem, choć temperatura z godziny na godzinę idzie w górę, panowie nie mogą sobie pozwolić na rezygnację z bawełnianego podkoszulka. Koszula uszyta z leciutkiej bawełny powinna mieć długie rękawy. Wersja z krótkimi rękawami nie jest wystarczająco formalna, a i marynarka bez wystających spod niej mankietów koszuli nie prezentuje się najlepiej. Do pracy warto wybierać modele klasyczne, wykończone kołnierzykiem typu kent koniecznie zestawione z pasującym do całości krawatem.

 

stylistyczne porady dla panow2
Odzież mężczyzny pracującego, zwłaszcza jeśli musi on dużo podróżować, powinna być odporna na zaplamienia, łatwa w konserwacji i obywać się bez żelazka. Idąc o krok dalej, nowoczesne ubranie ma za zadanie zapewniać w czasie pełnienia obowiązków przyjemne chłodzenie, wentylować ciało, chroniąc przed przegrzaniem organizmu i promieniami UV.
Biurowa elegancja to także obuwie, którego mimo wysokiej temperatury nie wypada zakładać na bose stopy. Skarpety bądź podkolanówki ze szlachetnej, cieniutkiej przędzy w tym przypadku stanowią konieczność.