Logitech GROUP – rozmawiaj profesjonalnie

Duża sala konferencyjna. Ważna wideokonferencja z zarządem lub partnerem biznesowym. Na stole dziesiątki kabli i te ciągłe problemy z połączeniem, znikającym obrazem i przerywającym dźwiękiem. Z systemem Logitech GROUP zapomnisz o wszystkich wpadkach, które przydarzały Ci się do tej pory podczas połączeń wideo.

Logitech GROUP – rozmawiaj profesjonalnie
Logitech GROUP – rozmawiaj profesjonalnie

Sale konferencyjne to z reguły duże, puste przez większość czasu pomieszczenia z rzędami krzeseł i przestarzałym sprzętem do nawiązywania połączeń wideo. Prowadzenie spotkania w takim miejscu rzadko kojarzy się z komfortem, dla większości z nas jest raczej powodem do stresu. Martwimy się o to czy wszystko zadziała, czy uda nam się zapanować nad ciągłymi problemami z dźwiękiem i obrazem. Szwajcarski producent postanowił zmienić oblicze wideokonferencji, tak abyśmy mogli skupić się na temacie rozmowy, a nie walce z nieprzyjazną technologią.
„Do tej pory ludzie, którzy poszukiwali urządzeń do wideokonferencji musieli wybierać pomiędzy instalowaniem bardzo drogich, skomplikowanych systemów lub tłoczeniem się wokół jednego laptopa. Większość z nas miała okazję uczestniczyć w takim spotkaniu lub widzieć na ekranie współpracowników ściśniętych obok siebie” – powiedziała Joanna Chmielak, VC & B2B Senior Account Manager, Logitech. „Logitech GROUP rozwiązuje te problemy. System jest przystępny cenowo, oferuje krystalicznie czysty dźwięk oraz szeroki kąt widzenia, dzięki czemu wszyscy uczestnicy spotkania mogą swobodnie usiąść wokół stołu bez obaw o to, czy uda im się znaleźć w kadrze i czy rozmówca ich usłyszy” – dodała Joanna Chmielak.

W małych i dużych grupach

Kameralne spotkanie z zespołem, czy szkolenie dla dużej grupy pracowników – system Logitech GROUP dopasujesz do każdej sytuacji. Podstawowy zestaw jest przystosowany do prowadzenia rozmowy w grupie liczącej do 14 osób w jednym pomieszczeniu. Można go jednak rozbudować o dwa opcjonalne mikrofony rozszerzające, które pozwolą na swobodną konwersację w gronie nawet do 20 osób.

Logitech GROUP – rozmawiaj profesjonalnie
Logitech GROUP – rozmawiaj profesjonalnie

Łatwo i szybko

Dzięki Logitech GROUP zaoszczędzisz czas, który możesz przeznaczyć na lepsze przygotowanie się do rozmowy. System działa na zasadzie „plug and play” – wystarczy podłączyć go do laptopa poprzez kabel USB i można rozpocząć spotkanie. Niezależnie od tego jakiej aplikacji do obsługi wideokonferencji używasz, Logitech GROUP zawsze będzie gotowy do działania. Jeśli chcesz odbyć szybką rozmowę audio w większym gronie, wystarczy, że sparujesz zestaw głośnomówiący GROUP z dowolnym urządzeniem mobilnym z obsługą technologii bezprzewodowej Bluetooth.

Głośno i wyraźnie

System GROUP został wyposażony w kamerę oferującą obraz w rozdzielczości HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę oraz dwukierunkowy zestaw głośnomówiący, który emituje czysty i wyraźny dźwięk. Technologia redukcji szumów w połączeniu z funkcją usuwania echa akustycznego zapewnia naturalne brzmienie konwersacji, bez pogłosów i hałasów z otoczenia. Dodatkowo system GROUP pomoże Ci opanować sztukę negocjacji do perfekcji – 10-krotne powiększenie oraz wysokiej klasy obiektyw z certyfikatem ZEISS pozwolą na dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów – mimiki i sygnałów niewerbalnych wysyłanych przez Twoich rozmówców.

Wygodnie i elastycznie

Mały pokój czy duża sala konferencyjna – dla Logitech GROUP miejsce nie ma znaczenia. Możesz ustawić kamerę na stole, statywie lub przymocować ją do ściany przy użyciu dołączonych elementów. Jeśli planujesz mniejsze spotkanie, wystarczy umieścić zestaw głośnomówiący na środku sali i możesz swobodnie prowadzić rozmowę w promieniu do 6,5 metra. Do wideokonferencji w większej grupie lub pomieszczeniu warto wykorzystać opcjonalne mikrofony rozszerzające, aby zwiększyć zasięg nawet do 8,5 metra.