Melinda i Bill Gates rozwodzą się!

Para opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu małżeństwa.

bill gates
Melinda i Bill Gates rozwodzą się. Foto World Economic Forum from Cologny, Switzerland, CC BY-SA 2.0, Wikipedia Commons

Bill Gates to obecnie czwarty najbogatszy człowiek na świecie według Forbesa. Jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców, był współzałożycielem Microsofta. 27 lat temu poślubił o 9 lat młodszą businesswoman, Melindę. W 2000 roku para założyła fundację, która zajmuje się między innymi walką z chorobami zakaźnymi i zapewnia stypendia naukowe dla słabo reprezentowanych mniejszości. Małżeństwo podjęło jednak decyzję o rozstaniu. W poniedziałkowy wieczór w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie, w którym Melinda i Bill Gates poinformowali o planowanym rozwodzie.

Po wielu rozmyślaniach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu małżeństwa – czytamy. – W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, umożliwiając wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia. Nadal wspólnie wierzymy w tę misję i będziemy kontynuować naszą wspólną pracę przy fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy razem rozwijać się jako para w następnej fazie naszego życia.

Para zaapelowała do mediów o uszanowanie ich przestrzeni i prywatności. Według informacji portalu TMZ, małżeństwo nie podpisało intercyzy, ale ma umowę separacyjną, określającą warunki ich rozstania.

bill gates
Melinda i Bill Gates rozwodzą się. Foto Twitter @BillGates