Miłość bez granic – gdzie pary jednopłciowe mogą zawrzeć legalny związek małżeński?

Miłość nie zna ograniczeń. Niestety polskie prawo nie jest w tym temacie tak wyrozumiałe. W Polsce pary jednopłciowe wciąż nie mogą zalegalizować związku małżeńskiego. Chcąc spełnić swoje marzenie o pięknym ślubie, szukają rozwiązań za granicą, obecnie bowiem ponad 30 krajów daje taką możliwość.

Miłość bez granic – gdzie pary jednopłciowe mogą zawrzeć legalny związek małżeński?

Gdzie pary jednopłciowe mogą wziąć legalnie ślub?

Małżeństwa jednopłciowe są legalne w 34 krajach na świecie. Wśród nich znajdują się m.in. Niemcy, Holandia, Norwegia, Meksyk, Islandia czy Argentyna.

,,Polki i Polacy cenią sobie miejsca, które oferują piękne widoki i możliwość zorganizowania ceremonii np. na plaży, w prywatnej willi czy na tarasie z widokiem na ocean. W Europie popularnymi kierunkami są Portugalia i Malta, jeśli zaś chodzi o bardziej egzotyczne kraje – Meksyk i Tajlandia.” – mówi Victoria Iwanowska, CEO ŚlubZaGranicą.pl.

Na co zwrócić uwagę, planując ceremonię?

Miejsce ślubu warto wybrać, kierując się marzeniami, ale nie tylko. Istotną kwestią są także formalności. Nawet w krajach, w których śluby jednopłciowe są legalne, mogą być wymagane dokumenty, których nie wystawiają polskie urzędy.

,,Wybierając miejsce zaślubin, warto zapoznać się z kwestiami prawnymi. Najlepiej decydować się na te kraje, w których wymagana jest jedynie uproszczona dokumentacja – należą do nich m.in. Malta, Portugalia, Tajlandia i Meksyk.” – radzi Victoria Iwanowska.

Ślub jak z bajki – co warto wiedzieć?

W Polsce małżeństwa jednopłciowe wciąż nie są respektowane prawnie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że coraz więcej krajów Unii Europejskiej umożliwia legalizację takich związków.

,,Nawet małżeństwom zawartym w odległych egzotycznych krajach można nadać wartość prawną w Unii Europejskiej – oczywiście w tych państwach, gdzie są one legalne. Tak zrobiła jedna z naszych par. Zorganizowaliśmy jej wymarzoną ceremonię na pięknej Maderze. Następnie Panie zalegalizowały swój związek w Holandii.” – mówi Victoria Iwanowska.

Miłość bez granic – gdzie pary jednopłciowe mogą zawrzeć legalny związek małżeński?

Planując ślub, warto także zadbać o wspierającą atmosferę. Dobrym pomysłem jest poproszenie o wsparcie osób, które pomogą nam w organizacji tego ważnego dnia.

,,Z doświadczenia wiem, jak ważne jest zapewnienie parom wsparcia. Wybierając miejsce ceremonii czy urząd, kierujemy się tym, by na ślubie były obecne osoby bez uprzedzeń. Polecamy zaufane i sprawdzone lokacje z przyjaznymi urzędnikami, dzięki czemu wiemy, że atmosfera podczas ślubu będzie doskonała. Znamy także lokale „gay friendly” – zarówno te ogólnodostępne, jak i prywatne – mówi Victoria Iwanowska. Doświadczone agencje pomagają we wszelkich formalnościach i wiedzą, jak wspierać pary LGBTQ+, dlatego szukając wsparcia w organizacji ślubu jednopłciowego, warto zwrócić na to uwagę.” – tłumaczy CEO ŚlubZaGranicą.pl.

Kierunek miłość!

Każda miłość jest piękna i należy celebrować ją z szacunkiem. Świat idzie do przodu i z pewnością również w Polsce pewnego dnia małżeństwa jednopłciowe staną się legalne. Zanim jednak to nastąpi, taki ślub warto zorganizować za granicą. Wybierać można spośród wielu krajów przyjaznych osobom LGBTQ+, zakochanych ogranicza jedynie posiadany budżet oraz wizja wymarzonej uroczystości.