Samotne walentynki? Szkoła przetrwania

Walentynki to święto zakochanych obchodzone na całym świecie. Jego popularność sprawia, że większość z nas czuje wewnętrzną potrzebę spędzenia tego dnia w sposób wyjątkowy. Coraz więcej osób, które nie są w związkach, czuje wtedy przygnębienie i samotność.

Samotne walentynki? Szkoła przetrwania

Zatłoczone kwiaciarnie, dekoracje w galeriach handlowych, tematyczne imprezy – to znak, że zbliżają się walentynki. Jak spędzić ten dzień, kiedy nie mamy u swojego boku drugiej połówki? Okazuje się, że z bycia singlem też można czerpać wiele radości.

Święto singli

Większość z nas zakłada, że walentynki to trudny dzień dla osób samotnych. Nie mogą cieszyć się związkiem i celebrować damsko-męskiej znajomości. A gdyby tak spotkali się wszyscy single z Twojej okolicy? Zorganizuj imprezę dla siebie i znajomych, którzy nie mają pary. Sprawdź, jakie imprezy oferuje w tym czasie miasto. Wbrew pozorom spędzicie razem wyjątkowy czas. A może okaże się, że ktoś wśród Was jest tym jedynym lub tą jedyną?

Antywalentynki

Romantyczna kolacja we dwoje, wspólny wyjazd, drobne upominki… To wszystko omija każdego singla 14 lutego. Co zrobić, aby nie czuć się źle z powodu braku miłości? Zorganizuj antywalentynki. Nie trzeba wiele, a znacznie poprawi to Twoje samopoczucie. Kto powiedział, że życie singla jest skazane na smutek? Możesz zawinąć się w „kokon” i leniuchować w łóżku, jeść niezdrowe jedzenie do woli i oglądać „romantyczne” horrory cały dzień. 🙂 Bez obaw i dodatkowego stresu – wydatków na kosmetyczkę czy poszukiwania sukienki w zatłoczonej galerii handlowej.

Zadbaj o siebie

Dobrym pomysłem jest zarezerwowanie tego dnia wyłącznie dla siebie. Codzienne obowiązki sprawiają, że zaniedbujemy swoje pasje i potrzeby. Zrób coś, o czym dawno myślałaś, ale nigdy nie miałaś na to czasu. Wybierz się na zakupy lub zarezerwuj weekend w spa. Rozpieszczaj siebie – w związku może być na to mniej czasu. 🙂

Moc przyjaźni

W walentynki pary obdarowują się prezentami. Czekoladki, kwiaty, zaproszenie do restauracji – to tylko kilka z licznych pomysłów, jakie wybierają. Kto powiedział, że upominki są zarezerwowane dla zakochanych? Możesz spokojnie celebrować ten dzień z bliskimi. 14 lutego to także święto osób darzących się sympatią. Zaskocz przyjaciół i rodzinę drobnymi upominkami. Na pewno zobaczysz uśmiech na ich twarzy.

Strzała amora

Dla osób otwartych i ciekawych nowych znajomości dobrym pomysłem jest pierwsza randka w walentynki. Możesz wybrać się na specjalnie organizowane spotkania o charakterze speed dating. Warto zwrócić uwagę na najbliższe otoczenie. Dałaś kosza znajomemu z pracy? Może popełniłaś błąd i jest kimś, kogo potrzebujesz. Nieśmiałość nie pozwala Ci poderwać obiektu Twoich westchnień? To najlepszy czas na przełamanie lodów. Uwierz w siebie, doceń swój wygląd i osobowość, która jest prawdziwym afrodyzjakiem.

Walentynki – a co to takiego?

Jeżeli brak drugiej połówki i atmosfera dnia zakochanych przytłaczają Cię zbyt bardzo, możesz zignorować to święto. Nie zastanawiaj się nad kolacją przy świecach z kimś, kogo nie ma przy Tobie. Wróć z pracy i zajmij się swoimi obowiązkami, jak zwykle. Możesz uzupełnić ten dzień dobrym treningiem, który poprawi Twoje samopoczucie. Zanim się obejrzysz, dzień się skończy, a Ty odpoczniesz od komercyjnego szału walentynek.