Mistrzowska tiara na balu w Operze Wiedeńskiej

Tiara Swarovskiego, zdobiąca debiutantki na Balu w Operze Wiedeńskiej od dziesięcioleci, została dzisiaj ujawniona jako arcydzieło inspirowane austriacką biżuterią cesarską i dziedzictwem biżuterii Mesmera firmy Swarovski

Mistrzowska tiara na balu w Operze Wiedeńskiej

Przygotowana przez Giovannę Engelbert, globalną dyrektor kreatywną Swarovski, tiara na rok 2024 składa się z 233 przezroczystych kryształów o różnych cięciach, układających się w efektowne wzory, kaskadowo opadające od większych kamieni do mniejszych.

Kryształowe kamienie tiary, lśniące z dumą, zostały zaprojektowane tak, aby elegancko prezentować się niczym tancerki na parkiecie sali balowej, mieniąc się w świetle przy każdym ruchu. W momencie, gdy 160 tegorocznych debiutantek wkroczy do Opery Wiedeńskiej na ceremonię otwarcia, ich diademy Swarovski uwieńczą je czarującym blaskiem, kontynuując tym samym ponad sześćdziesięcioletnią tradycję.

Alexis Nasard, CEO Swarovski, wyraził zaszczyt związany z uczestnictwem w tej kultowej tradycji, podkreślając, że firma jest mistrzem światła od 1895 roku. Giovanna Engelbert, dyrektor kreatywna Swarovski, opisuje tiarę jako inspirację czerpaną z rodziny biżuterii Mesmera, dodając, że ma nadzieję, iż tiara dodatkowo podniesie pewność siebie debiutantkom.

Bogdan Roscic, dyrektor Opery Wiedeńskiej, zauważył, że tiary debiutantek są integralną częścią bogatej tradycji Balu Operowego, stanowiąc piękny element, który przyciąga uwagę gości balu, milionowej publiczności telewizyjnej i społeczności mediów społecznościowych na całym świecie. Wspomniał również o niecierpliwym oczekiwaniu na kontynuację współpracy z firmą Swarovski.

Tiara Swarovskiego jest nie tylko wyrazem wyjątkowego savoir-faire, ale także świadectwem 129-letniej historii marki. Bal w Operze Wiedeńskiej, gdzie zjawiskowa tiara zagości, zaplanowany jest na 8 lutego 2024 roku.