„Mocne plecy” Harriet Griffey

Siedzący tryb życia to jedna z plag XXI wieku. O tym, jak skutecznie walczyć ze skutkami wielogodzinnego spędzania czasu przy biurku pisze Harriet Griffey w książce „Mocne plecy.

„Mocne plecy” Harriet Griffey

Eksperci alarmują – siedzący tryb życia ma groźne skutki dla zdrowia. Oprócz bólów mięśni, kręgosłupa, pleców i głowy zbyt długie siedzenie w jednej pozycji wiąże się także z kłopotami trawiennymi, problemem nadwagi, cukrzycą, niektórymi rodzajami raka, a nawet z przedwczesną śmiercią.

Jest jednak dobra wiadomość – nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć. Istnieje mnóstwo sposobów, by przeciwdziałać skutkom długotrwałego siedzenia, a większość z nich jest dość prosta – przekonuje Harriet Griffey w książce „Mocne plecy”. I apeluje do wszystkich tych, którzy długie godziny spędzają przy biurku, za kierownicą lub na kanapie: „Zacznij już dziś i poczuj natychmiastową ulgę!”.

Poradnik podzielony jest na pięć rozdziałów dotyczących głównych obszarów ciała: głowy i szyi, pleców i barków, ramion, pośladków, a także nóg. Każdy zawiera serię łatwych do codziennego wykonywania ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających, które można stosować niezależnie od wieku. Oprócz tego w książce znaleźć można wskazówki, jak zmienić swoje dotychczasowe nawyki, do jakiego specjalisty udać się po poradę lub w jaki sposób ułożyć własną serię codziennych ćwiczeń, które pomogą utrzymać gibkość, uśmierzyć ból, a przede wszystkim – poczuć się lepiej we własnym ciele.

Harriet Griffey – dziennikarka i autorka przeszło dwudziestu książek, których tematem jest przede wszystkim zdrowie i samopoczucie. Początkowo pracowała jako dyplomowana pielęgniarka, po czym przeszła do branży wydawniczej i zaczęła pisać. Jest autorką cenionej serii I Want to… (I Want to Sleep, I Want to Be Calm, I Want to Be Organised, I Want to Be Happy, I Want to Be Confident, I Want to Be Creative).