MonaLisa Touch – laser na kobiece problemy

Luźna pochwa, suchość, przerost warg sromowych czy nietrzymanie moczu to problemy, które zna wiele kobiet w różnym wieku.

Często to efekt menopauzy, przebytego porodu czy też genetyczne obciążenie. Niestety, intymne problemy kobiet nierzadko przekładają się na brak satysfakcji z życia seksualnego. Panie przestają czerpać radość ze zbliżeń, czują się zakłopotane, wycofują się i często myślą, że tak musi już zostać, że taka jest smutna kolej rzeczy. Z pomocą przychodzi jednak MonaLisa Touch – zabieg doskonały, remedium na bolączki intymne pań i sposób na bardziej udane życie seksulane czy też na poprawę jakości życia.

O tym, że udane życie seksualne jest ważne nie trzeba nikomu przypominać. Wiele kobiet nie może jednak czerpać przyjemności ze zbliżeń intymnych z powodu typowych kobiecych dolegliwości. Wbrew pozorom, luźna pochwa lub nadmierna suchość są zjawiskami dość powszechnymi i niestety, znacznie utrudniającymi życie… nie tylko to intymne. Jeszcze z innymi problemami zmagają się panie cierpiące z powodu nietrzymania moczu. To krępująca dolegliwość, często powoduje wycofywanie się z życia towarzyskiego i jest sprawcą gorszej kondycji psychicznej. Również wygląd miejsc intymnych ma ogromne znaczenie dla kobiet, dlatego wszelkie deformacje stają się przyczyną frustracji. I choć wszystko to brzmi mało optymistycznie, bo przecież prędzej czy później może dotknąć i nas – jest także i światełko w tunelu. Zabieg laseroterapii stworzony z myślą o płci pięknej staje się odpowiedzią na wszystkie nasze intymne bolączki.

Co może MonaLisa Touch?

Zabieg z użyciem lasera ma na celu przywrócić funkcjonalność i pożądany wygląd kobiecych miejsc intymnych. MonaLisa Touch to niezwykła precyzja i skuteczność, a przy tym zabieg całkowicie bezpieczny i możliwy do wykonania w każdym wieku. Mogą myśleć o nim młode kobiety po porodach, ale także dojrzałe panie, które wkroczyły w okres menopauzy. MonaLisa Touch to regeneracja pochwy bez konieczności sięgania po bardziej inwazyjne metody. Laser działa stymulując produkcję kolagenu, dzięki czemu ściany pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne, znika wiotkość i uczucie rozluźnienia. Jednocześnie efektem jest wzrost nawilżenia pochwy i odbudowa jej błony śluzowej. Wszystko to sprawia, że komfort intymny pacjentek zwiększa się znacznie, a życie seksualne zyskuje inny wymiar. MonaLisa Touch, obkurczanie i nawilżanie pochwy przeprowadzane również w Centrum DER-MED w Katowicach czy w Krakowie to procedura krótka – zabieg wykonywany przez lekarza specjalistę. Aby efekty były zadowalające czasem konieczne jest przeprowadzenie powtórnej sesji, po upływie miesiąca, zdarza się jednak, że wystarczy również jednorazowe naświetlanie.

Skuteczny sposób na nietrzymanie moczu

Problem z nietrzymaniem moczu może pojawić się na skutek trudnego porodu czy zmian hormonalnych, zawsze jednak jest zjawiskiem frustrującym i wymagającym podjęcia stosownych działań. Rozwiązaniem jest zabieg MonaLisa Touch, czyli laseroterapia dla pań. Dzięki niezwykle prostej i szybkiej procedurze, pacjentki odzyskują komfort życia. Energia lasera powoduje obkurczenie mięśni dna macicy oraz pochwy, co prowadzi do zmiany nachylenia cewki moczowej. Laseroterapia MonaLisa Touch to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów z użyciem skalpela, na które nie każda kobieta mogłaby się odważyć. Co więcej, leczenie nietrzymania moczu to zabieg krótki, dzięki czemu nie trzeba rezerwować na niego całego dnia. Panie mogą od razu wrócić do swoich codziennych zajęć, a po upływie tygodnia do współżycia. To, o czym trzeba pamiętać, to przeprowadzenie badania cytologicznego. Tylko prawidłowy wynik umożliwi wykonanie zabiegu eliminującego problem nietrzymania moczu.

Labioplastyka, czyli metoda na przerost warg sromowych

Wśród intymnych dolegliwości szczególne miejsce zajmuje przerost warg sromowych. Zbyt duże wargi uniemożliwiają nie tylko współżycie, ale także uprawianie niektórych sportów, czy jazdę na rowerze. Stanowią one problem estetyczny, powstrzymując kobiety od zbliżeń z obawy przed brakiem akceptacji, ale również medyczny, stają się bowiem przyczyną podrażnień, otarć. Rozwiązaniem staje się zabieg labioplastyki, czyli laserowego zmniejszenia warg sromowych. Jest to terapia bezpieczna i dobrze tolerowana przez pacjentki. Labioplastykę przeprowadza lekarz ginekolog, trwa ona około 90 minut, a po jej zakończeniu pacjentka może opuścić klinikę.

Zabiegi dotyczące sfer intymnych poprzedza wykonanie badania ginekologicznego oraz cytologii. Przeciwwskazaniem do laseroterapii MonaLisa Touch jest ciąża, miesiączka, infekcje intymne i nowotwory.

Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zabiegu MonaLisa Touch, wejdź na http://katowice.dermed.pl/pl i dowiedz się więcej.