Najgorsze trendy urodowe ostatniego roku. Niektóre naprawdę szokują!

Jak wiadomo, moda przychodzi i odchodzi. Zdarza się, że niektóre trendy wracają, ale są wśród nich takie, o których powrocie nie śnilibyśmy nawet w najgorszym koszmarze.

fot. Instagram @makeupartists.worldwide

Co roku w mediach społecznościowych pojawia się cała masa bardziej lub mniej trafionych trendów urodowych. Niestety niektóre z nich mają mało wspólnego z urodą, a raczej odstraszają. Wybraliśmy kilka, które opanowały Internet w ostatnich miesiącach i mamy nadzieję, że moda na nie zniknie szybciej niż się pojawiła.

Fishtail brows

Brwi stanowią ważny element makijażu twarzy. Odpowiednie wyrysowanie brwi spaja całość looku. Ostatnio Internauci, a w szczególności użytkownicy Instagrama, upodobali sobie eksperymenty z tą właśnie częścią twarzy.

Były już brwi brokatowe, nastroszone i w kształcie ptasich piórek. Nowy, bardzo oryginalny sposób na ich stylizację to „fishtail brows”, czyli brwi w kształcie rybiego ogona. Nie trzeba chyba opisywać, jaki efekt daje taka stylizacja. Zdjęcie mówi samo za siebie.

fot. Instagram @look_goodboutique

Permanentne piegi

Do niedawna wydawało się, że piegi i różne znamiona szpecą skórę, zamiast ją zdobić. Jednak pod koniec zeszłego roku wiele młodych kobiet pozazdrościło piegowatym koleżankom i zaczęły tatuować sobie piegi. Dopiero po wykonaniu zabiegu odkrywały, że wyglądają, jakby ich twarze pokryte były dziesiątkami wielkich wągrów…

fot. Instagram @jeaniexclark

Tatuowanie rozstępów

Prawie każda kobieta ma rozstępy, które często pojawiają się już podczas okresu dojrzewania. Nie należy się ich wstydzić, jednak eksponowanie ich jest drugą, niezbyt przyjemną dla oka skrajnością. Panie zaczęły namiętnie pokrywać swoje blizny kolorowym tuszem i publikować fotografie swoich dzieł. Niektóre nawet posunęły się dalej i zdecydowały się na utrwalenie kolorów w salonie tatuażu.

fot. Pinterest @ZoeMorley

Owłosione pachy

Obecnie od kobiet oczekuje się, że będą depilować nogi, pachy i okolice bikini. Oczywiście, decyzja o depilacji powinna być indywidualna. Aby zademonstrować swój sprzeciw wobec wizerunku współczesnej kobiety, wiele z nich zapuściło włosy pod pachami. Na znak protestu masowo fotografowały swoje owłosienie i zamieszczały zdjęcia w sieci. Jednak, czy tylko nam się wydaje, czy to odrobinę niesmaczne?

fot. Instagram @doowopdaisy

Bubble nails

Niemal wszyscy styliści paznokci dążą do uzyskania naturalnego efektu na dłoniach klientek. Często przedłużają i pogrubiają paznokcie, jednak z zachowaniem naturalnych proporcji. Wśród wielu dziwacznych trendów znalazły się bubble nails, czyli paznokcie-bąbelki. Taki efekt uzyskuje się poprzez nałożenie wielu warstw lakieru, zwłaszcza w centralnej części paznokcia. Poza tym, że wygląda to nie zbyt zachęcająco, ciekawi jesteśmy, jak długo zajmuje usunięcie takiej ilości lakieru?

fot. Instagram @garotasestupidas

Anna Dzielińska

Wpis znaleziono dzięki:

- Paznokcie

- Makijaż

- Depilacja