Najlepsze kreacje na ślub cywilny 2022

Oto najmodniejsze ślubne trendy 2022 roku! Który z nich pasuje do Ciebie?

Najlepsze kreacje na ślub cywilny 2022
Najlepsze kreacje na ślub cywilny 2022. Foto Canva

W przypadku ceremonii w urzędzie, jedyne, co ogranicza państwa młodych w doborze stroju, to ich fantazja. Mogą zdecydować się na tradycyjną, stonowaną elegancję, wykwintne i ekstrawaganckie stylizacje, bajkowe stroje albo awangardowe propozycje prosto z wybiegu. Jakie kreacje warto wybrać na ślub cywilny w 2022 roku?

Suknia ślubna

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby panna młoda na swój ślub cywilny przyszła w sukni ślubnej. Nie musi ona być wcale mniej zjawiskowa niż te, które zazwyczaj kojarzone są ze ślubami kościelnymi. W poszukiwaniu tej idealnej najlepiej udać się więc do salonu ślubnego i nie stawiać na kompromisy. Zawarcie małżeństwa ma być w końcu jednym z najpiękniejszych dni w życiu, także nie czas na decydowanie się na kreację, która będzie mniej niż idealna. W 2022 roku popularne są suknie w stylu boho, a także minimalistyczne projekty, które podkreślają kobiecość panny młodej.

Garnitur

Coraz popularniejsze staje się również stawanie na ślubnym kobiercu w garniturze. Najczęściej wybieranym kolorem jest oczywiście biały, ale stylizacje świetnie sprawdzają się również w lekkim beżu czy delikatnych pastelach. Najmodniejsze fasony garniturów dla panien młodych składają się zazwyczaj z marynarki z długim dekoltem oraz wąskimi, ale nie obcisłymi nogawkami. Również rozszerzane ku dołowi nogawki są ostatnio bardzo trendy.

Kombinezon

Niemniej zjawiskowo podczas ceremonii ślubnej prezentują się kombinezony. Wśród nich popularnością cieszą się te, których gorsety nawiązują do fasonów charakterystycznych dla sukien ślubnych.

Postaw na kolor

Nie tylko białe suknie wyglądają zjawiskowo! Beżowe i pastelowe kreacje to idealne podrasowanie tradycyjnej palety barw, a żywsze kolory pokażą twoją osobowość.


Awangardowe kreacje na ślub cywilny

Ceremonia nieodbywająca się w kościelnych murach pozwala na nieco szaleństwa. Wymarzone kreacje mogą też założyć panny młode, którym nie w smak tradycyjne białe suknie i koronki. Mogą one zdecydować się na dowolny materiał, niespotykane fasony, a także odważne, odsłaniające ciało kreacje.

Zobacz także: Ślub inny niż wszystkie. Najbardziej zwariowane pomysły nowożeńców

Ślub w plenerze

Ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego może odbyć się także na świeżym powietrzu. Coraz więcej par decyduje się na powiedzenie sobie „tak” w otoczeniu przyrody. Jeśli i wy do nich należycie, to warto pamiętać, by wybrany strój pasował do przestrzeni, jaką dla siebie wybraliście. W większości przypadków dobrze będzie postawić na krótsze sukienki bądź spódnice, których rąbek nie będzie ciągnąć się po ziemi. Nad morzem dobrze sprawdzą się te nad kolano, które pozwolą zamoczyć nogi w wodzie bez potrzeby zmieniania ubrań. Przy doborze stylizacji nie zapomnijmy o wygodnych butach, które nie będą zapadały się w piasek. Szczególnie dobrze wypadną eleganckie sandałki w kolorystyce metali szlachetnych.