Najsłynniejszy kabaret świata wystąpi w Polsce!

W tym roku podczas gali French Touch gościmy kabaret Moulin Rouge, który obchodzi 130 rocznicę istnienia. Na czym polega fenomen najsławniejszego kabaretu świata?

Najsłynniejszy kabaret świata wystąpi w Polsce! Foto. Pixabay

130 lat Moulin Rouge

Najsłynniejszy kabaret świata otwiera swoje drzwi 6 października 1889 roku. Zgodnie z założeniami dyrekcji, tandemu Oller-Zidler, Moulin Rouge ma stać się Pałacem tańca i kobiet, najbardziej luksusowym i największym kabaretem na świecie. Dzisiaj Moulin Rouge obchodzi 130 rocznicę istnienia i jest świetnie prosperującym biznesem przynoszącym dochody rzędu 65 milionów euro rocznie.

Na czym polega fenomen Moulin Rouge?

Jego początki były kontrowersyjne, nikt do tej pory nie widział tak niezwykłego tańca… Tancerki wymachiwały energicznie nogami, wykonując iście akrobatyczne figury, w diabelskim tempie, do tego podnosząc spódnice i eksponując bieliznę. Niegdyś na scenie występowały praczki, prasowaczki, krawcowe, które były wybierane do zespołu ze względu na swoje warunki fizyczne i umiejętności artystyczne. Sława uczyniła z nich wielkie paryskie gwiazdy, a takie tancerki jak La Goulue, na zawsze wpisały się w karty historii Moulin Rouge. La Goulue to pseudonim artystyczny Louise Weber, która słynęła z szybkiego opróżniania kieliszków klientów podczas tańca. To jej wdzięki uwieczniał na swoich obrazach i afiszach Moulin Rouge sam Henri de Toulouse-Lautrec.

Dlaczego tancerki Moulin Rouge nazywamy Doriss Girls?

Wszystko za sprawą niemieckiej tancerki – Doris Haug, która została zatrudniona w Moulin Rouge w 1957 roku. Bardzo szybko dostrzeżono jej potencjał i kilka lat później została choreografem, a jej zespół okrzyknięto Doriss Girls. Od początku istnienia w zespole tańczą najpiękniejsze dziewczyny z całego świata. Przesłuchania odbywają się od Las Vegas po Sydney, z Londynu po Paryż, a nad castingami czuwa sama Janet Pharaoh, dyrektor artystyczna Moulin Rouge. Obecnie grupę tworzy 60 artystów: 40 tancerek Doriss Girls i 20 Doriss tancerzy. Artyści Moulin Rouge występują w dwóch spektaklach dziennie przez 365 dni w roku. Każdy spektakl składa się z 4 odsłon, w każdej z nich tancerze występują w zupełnie innej stylistyce tańca, muzyki i w różnych kostiumach.

Pomiędzy odsłonami w programie są atrakcje tj. pokazy żonglerów, akrobatów, performanserów artystycznych. Cały czas Moulin Rouge tchnie duchem Belle Epoque, który oddaje sam spektakl, przepych wnętrz, ale również doskonała kuchnia. Przed pierwszym spektaklem goście mogą zjeść kolację przygotowaną przez zespół szefa kuchni Davida Le Quellec. Jego kuchnia zdobyła uznanie ekspertów żółtego przewodnika Gault & Millau i tym samym Moulin Rouge znalazło się na liście najlepszych restauracji w Paryżu.

Najsłynniejszy kabaret świata wystąpi w Polsce!

Moulin Rouge to absolutnie doskonale funkcjonująca machina. Za kulisami krząta się tłum garderobianych, krawcowych, oświetleniowców i techników. Cały zespół do obsługi 500 tys. gości rocznie liczy 450 pracowników.

Show French Touch w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć Moulin Rouge w Polsce. 12 października odbędzie się uroczyste show French Touch w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Bilety na spektakl są do nabycia na platformie Ticketmaster.

To już piąta edycja akcji French Touch w Polsce, która zachęca Polaków do odkrywania francuskiej mody, muzyki i kuchni. – Co roku show to najbardziej wyczekiwany moment, w którym na scenie Teatru Wielkiego składamy hołd francuskiemu dziedzictwu kulturowemu – mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy French Touch. – Staramy się, aby spektakl prezentował różne dziedziny od tańca, muzyki, mody po film i łączył na scenie francuskich i polskich artystów – dodaje Sasal.

Najsłynniejszy kabaret świata wystąpi w Polsce! Foto. Pixabay

W tym roku na deskach teatru wystąpi słynny kabaret Moulin Rouge, który obchodzi 130 rocznicę istnienia. Podczas występu z pewnością nie zabraknie francuskiego kankana. Ten niezwykły taniec, w którym tancerki wymachują energicznie nogami wykonując iście akrobatyczne figury w diabelskim tempie, zawsze budzi owacje na stojąco.

Najsłynniejszy kabaret świata wystąpi w Polsce!

Świat muzyki i tańca doskonale łączy Suzane, prawdziwe objawienie francuskiej sceny muzycznej. Ta młoda artystka łączy muzykę elektroniczną z klasyczną francuską piosenką. Młode pokolenie francuskich artystów będzie reprezentować również Marina Kaye, której sukces przyniósł telewizyjny talent show. Na scenie zobaczymy również piosenkarza i kompozytora – Laurent Voulzy, któremu największą popularność przyniosła współpraca z Alainem Souchonem. Nie zabraknie również polskich artystów, a wśród nich takie gwiazdy jak Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Łukasz Zagrobelny oraz Sound’n Grace. Każde Show French Touch to także fascynujący świat mody. Po pokazach Jean Paul Gaultier, Jean- Charles de Castelbajac, czas na młode pokolenie projektantów. W tym roku zobaczymy najnowszą kolekcję Oscara Carvallo, składającą się z 14 kreacji w stylu street couture.

Najsłynniejszy kabaret świata wystąpi w Polsce!

Wpis znaleziono dzięki:

- Moulin Rouge

- Słynne kabarety świata

- Gala French Touch