Naturalny sposób na zdrową i promienną cerę bez trądziku

Trądzik nie jest jedynie problemem nastolatków. Ropne krostki, zaskórniki i gródki równie często pojawiają się na dojrzałej skórze, powodując takie same problemy estetyczne i emocjonalne, jak w wieku młodzieńczym.

cera-bez-tradziku2
Naturalny sposób na zdrową i promienną cerę bez trądziku

Jak szybko i bezpiecznie pozbyć się trądziku?

Trądzik najczęściej pojawia się u osób z cerą tłustą i mieszaną. Bardzo ważne jest, aby zacząć działać już przy pierwszych objawach tej choroby skóry, gdyż zlekceważona prowadzi do powstania trudnych do usunięcia blizn oraz powoduje trwałe zmiany na skórze o czym możesz przeczytać więcej na stronie smedyczny.

Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Dobór odpowiednich sposobów pielęgnacji cery trądzikowej znacznie przyśpiesza leczenie tej dolegliwości. Często popełnianym przez osoby z trądzikiem błędem jest rezygnacja z nawilżania skóry, co prowadzi do jeszcze większego nasilenia objawów choroby. Przyczyną trądziku jest nadmierne wydzielanie sebum, które zatyka pory skóry i staje się doskonałą pożywką dla bakterii będących przyczyną pojawienia się stanu zapalnego, pryszczy oraz szczególnie trudnych do usunięcia ropnych krost.

Posiadając skórę trądzikową i rezygnując z nawilżania cery, wpadamy w błędne koło problemu – skóra, której brakuje nawilżenia, zaczyna wydzielać coraz więcej łoju, który zapycha pory i powoduje zaostrzenie objawów trądziku.

Cery trądzikowej nie należy myć wodą z mydłem, które przesusza skórę, oczyszczać preparatami pilingującymi oraz dodatkowo natłuszczać. Wskazane jest częste mycie skóry objętej zmianami trądzikowymi (twarz, szyja, tors itd.) delikatnymi żelami o właściwościach oczyszczających i odtykających pory skóry oraz regulujących wydzielanie sebum. Pomocne w oczyszczaniu cery trądzikowej są także toniki na bazie ziół oraz domowe maseczki np. z drożdży i płatków owsianych. Nigdy nie należy wyciskać krostek zwłaszcza ropnych – powoduje to zaostrzenie stanu zapalnego oraz zwiększa ryzyko wystąpienia blizn po trądzikowych.

Skuteczne leki na trądzik

Niestety samo oczyszczanie cery to nie wszystko. W wielu przypadkach trądzik wymaga zastosowania leków m.in. antybiotyków lub preparatów na bazie retinolu, które osłabiają organizm i mogą powodować wiele skutków ubocznych. Jest jednak sposób na szybkie pozbycie się zmian trądzikowych, a pomocne okazują się tutaj naturalne i w pełni bezpieczne dla zdrowia także młodzieży w okresie dojrzewania tabletki na trądzik bez recepty np. coraz częściej polecany przez farmaceutów i dermatologów Derminax.

Derminax pozwala dogłębnie oczyścić głębokie warstwy skóry, więc działa u samego źródła problemu. Lek oczyszcza i odblokowuje pory, reguluje wydzielanie sebum, działa pobudzająco na procesy odbudowy skóry, redukuje powstałe już zmiany trądzikowe, blizny oraz przebarwienia, a także zapobiega ich powstawaniu w przyszłości. Preparat doskonale radzi sobie także z powstałymi na skórze zmianami atopowymi, pozwala szybko zauważyć poprawę struktury skóry oraz przywraca cerze naturalny koloryt i świeży wygląd.

Preparaty na trądzik bez recepty

cera-bez-tradziku

Jeżeli chcesz szybko i bezpiecznie pozbyć się trądziku postaw na sprawdzone preparaty, które zapewnią Ci 100% satysfakcji ze stosowania – oryginalny Derminax od niedawna dostępny bez recepty w najniższej na rynku cenie kupisz na tej stronie smedyczny.

Przekonaj się, że Twoja skóra może być znowu zdrowa i idealnie gładka, zadbaj o swój wygląd i ciesz się doskonałym samopoczuciem bez uczucia wstydu związanego z widniejącymi na twarzy, szyi, plecach i dekolcie zmianami trądzikowymi!

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Cera trądzikowa

- Pielęgnacja twarzy

- Problemy skórne