Jak zwiększyć ochotę na intymne igraszki u kobiety?

Niskie libido, czyli brak ochoty na seks u kobiety, to zjawisko, które najczęściej występuje okresowo. Gdy kobieta jest młoda, występuje ono rzadziej, jednak problem ten pogłębia się wraz z upływem lat.

efgbm
 Gdy kobieta jest młoda, występuje ono rzadziej, jednak problem ten pogłębia się wraz z upływem lat. Na libido może wpływać wiele czynników, na przykład stres czy nieodpowiednia dieta. Można je podnieść, korzystając zarówno z domowych sposobów, jak i z gotowych tabletek i innych preparatów. Warto więc zastanowić się, jak najskuteczniej podnieść libido u kobiet.

Jak zwiększyć ochotę na intymne igraszki u kobiety?

Na libido może wpływać wiele czynników, na przykład stres czy nieodpowiednia dieta. Można je podnieść, korzystając zarówno z domowych sposobów, jak i z gotowych tabletek i innych preparatów. Warto więc zastanowić się, jak najskuteczniej podnieść libido u kobiet.

Czym jest libido?

Termin libido już na stałe zadomowił się w codziennym języku, mało kto jednak tak naprawdę wie, co on oznacza. Libido to nic innego jak popęd seksualny występujący u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych organizmu, na równi z oddychaniem, potrzebą snu czy jedzenia. Popęd seksualny może różnić się u kobiet i mężczyzn pod względem oczekiwań płynących z seksu czy częstość występowania aktu seksualnego.

Dla każdej płci można wyróżnić szereg czynników, które wpływają na zmiany w libido. Oczywiście niektóre z nich są jak najbardziej pozytywne i sprzyjają współżyciu seksualnemu, jak na przykład zdrowa dieta czy dobre relacje z partnerem. Jednak sporo kobiet i mężczyzn zmaga się z ograniczeniami natury mentalnej, fizycznej oraz medycznej. Czym objawia się spadek libido? W pierwszej kolejności jest to oczywiście spadek zainteresowania odbywaniem stosunku seksualnego. Do tego dochodzi również mniejsza satysfakcja z aktu masturbacji czy spadek zainteresowania fantazjami erotycznymi.

Jak podnieść libido? — domowe sposoby

Jak niemal w każdym przypadku, również z problemem spadku libido można poradzić sobie domowymi sposobami. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedni nastrój panujący w domu. Warto wprowadzić trochę romantycznej i swobodnej atmosfery. Dobrym pomysłem na to, aby kobieta nabrała ochoty na seks, jest wprowadzenie wspólnych rytuałów miłosnych, które wzmogą chęć i częstość odbywanych stosunków.

Można także sięgnąć po procenty, oczywiście z umiarem. Lampka czerwonego wina czy szampana przed zbliżeniem z pewnością doda animuszu. Warto wzbogacić dietę o afrodyzjaki, takie jak czekolada, truskawki czy owoce morza. Nic nie stoi również na przeszkodzie zorganizowania wspólnej kąpieli lub prysznica, który powinien być poprzedzony wspólnym treningiem, medytacją czy też słuchaniem muzyki. Nie można zapomnieć również o tym, aby spełniać potrzeby obu stron. Profesjonalne żele lub lubrykanty pozwolą nie tylko zachować higienę, ale pozytywnie wpłyną na odczuwanie przyjemności.

Tabletki na potencję dla kobiet

Obecnie sklepy oferują wiele preparatów, które zwiększają ochotę na stosunek płciowy u kobiet. Są to różnego rodzaju tabletki na potencję dla kobiet, różne maści i wiele innych. Wiele z nich opartych jest na naturalnej recepturze. Stanowią one zwykle mieszankę ziół oraz substancji roślinnych. Jednym z najczęściej występujących składników jest korzeń maca (żeń-szeń). Wyciąg z tej rośliny niezwykle często występuje w tabletkach na potencję zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Równie często występującymi składnikami są także aminokwasy, takie jak L-arginina i L-cytrulina. Pełnią one bardzo ważne zadanie. Zwiększają przepływ krwi, co pozytywnie wpływa na ukrwienie narządów płciowych. Stają się one wtedy dużo bardziej wrażliwe na wszelki kontakt fizyczny, co znacznie wzmaga wszelkie odczucia podczas stosunku. Decydując się na tabletki na libido, należy jednak pamiętać, aby zostały one zażyte odpowiednio wcześniej przed planowanym zbliżeniem.

Tabletki na libido

Tabletki na libido dla kobiet oprócz oczywistego działania, jakim jest zwiększenie ochoty na seks, poprawienie nastroju oraz dodanie energii, pełnią również dodatkowe funkcje. Zazwyczaj są to mieszanki różnych ziół, przez co korzystnie wpływają na działanie układu nerwowego. Suplementy zawierające witaminy z grupy B dodatkowo sprzyjają metabolizmowi. Suplementy na libido nie są jednak środkiem doraźnym, a ich działanie można odczuć po upływie kilku tygodni.

Artykuł partnera