Niezapomniana podróż autem z Olgą Bołądź? To możliwe!

Marzy ci się podróż samochodem z idolem? Z okazji premiery nowego sezonu Top Gear, już w piątek 9 marca będzie można pojechać z Olgą Bołądź do jej rodzinnego miasta - Torunia.

Foto. instagram.com/olgaboladz

Aktorka i fanka motoryzacji

Czy wiedzieliście, że Olga Bołądź oprócz tego, że jest wyśmienitą aktorką, jest także wielką fanką czterech kółek? Choć obecnie najbardziej kręci ją motoryzacja w wydaniu eko i swoich pasażerów zabierze w trasę samochodem hybrydowym, kiedyś spędzała całe godziny w Polonezie swojego taty i jest to jedno z jej najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa.

Miałam wtedy około 5 lat – wspomina aktorka – a pamiętam jak dziś, kiedy całą rodziną jeździliśmy na wakacje nad morze. Wygłupy z siostrą na tylnej kanapie i – jedna z ulubionych zabaw przy braku klimy w poldku – czyli wystawianie głów za okno. Mamę doprowadzało to do szewskiej pasji – w końcu tak łatwo się w ten sposób przeziębić.

I jeszcze babskie wypady nad jezioro z ciocią – dodaje Olga. Miała ciężka nogę, wyprzedzała jaki pirat w ostatniej chwili, nie było to bezpieczne, ale to żywe i ekscytujące wspomnienie. Rozgrzany samochód, radio na cały regulator i same dziewczyny w aucie. Nigdy tego nie zapomnę!

Projekt telewizyjny

Przy okazji wspólnego projektu z BBC Brit Olga wraca także myślami do innych motoryzacyjnych przygód jakie ma na swoim koncie, jak podróż z przyjaciółmi po Stanach Zjednoczonych. Wspólnie w Fordzie Expedition przejechali tysiące kilometrów – Teksas, Luizjanę i Missisipi. Zaczęli w Huston, Austin i Dallas, a dotarli aż na Przylądek Kennedy’ego, gdzie znajduje się centrum badań Nasa. Na Mardi Gras – czyli ostatni dzień karnawału – dojechali do Nowego Orleanu, który jest jednym z miast najhuczniej obchodzących ten dzień na świecie. Na koniec plaże Galveston i Golfport. Jak sama mówi, była to przygoda życia, wypełniona różnorodnością i pięknem południa oraz muzyką country.

O tym wszystkim, ale i o wielu innych historiach Olga opowie podczas bardzo kameralnego – bo zaprasza na nie tylko 2-3 osoby – dwuipółgodzinnego spotkania, które odbędzie się w jej własnym aucie na trasie Warszawa – Toruń. Akcja inspirowana jest kultowym programem motoryzacyjnym Top Gear, którego najnowszy sezon można oglądać w BBC Brit, bo Top Gear, to nie tylko auta, ale przede wszystkim ludzie i ich interesujące historie, kupa śmiechu, niecodzienne przeżycia i wspólnie spędzony czas na czterech kółkach.

Moc atrakcji

Aby uczcić nową serię programu, poza przejazdem z Olgą, BBC Brit oferuje jeszcze przejazd z Pascalem Brodnickim, Kubą Przygońskim i duetem blogerów z „Busem przez świat” w ich zasłużonym VW. O tym, jak zdobyć miejsce w ich aucie można przeczytać na stronie BBC Polska.

25. seria Top Gear w każdą niedzielę o godz. 22:00 na kanale BBC Brit.