Bielizna menstruacyjna – czy podbije serca Polek?

Prawdziwa rewolucja o zbawiennych skutkach dla planety. Czy majtki menstruacyjne okażą się równie zbawienne dla kobiet?

Bielizna menstruacyjna
Bielizna menstruacyjna – czy podbije serca Polek?

Bielizna menstruacyjna w swojej nowoczesnej wersji jest dostępna na rynku już od jakiegoś czasu, jednakże wciąż cieszy się stosunkowo niewielką popularnością. Wiele kobiet nawet nie ma pojęcia o jej istnieniu. Tymczasem coraz więcej marek tworzy własne linie specjalnych majtek, które mają ułatwić paniom życie podczas okresu. Na czym polega ich działanie?

Bielizna menstruacyjna i jej przeznaczenie

Majtki menstruacyjne to wynalazek, który ma za zadanie wchłaniać krew podczas kobiecego okresu. Został stworzony głównie w celach ekologicznych. Bielizna ta ma być bowiem zamiennikiem dla bardziej standardowych środków higienicznych używanych przez panie podczas menstruacji – tamponów czy podpasek.
Pomysłodawcom chłonnych majtek nie przyświecały jednak tylko idee środowiskowe. Bielizna menstruacyjna to także środek zapewnienia kobietom większej wygody i komfortu. Odznacza się wysokim stopniem absorpcji, nawet kilkukrotnie większym niż tampony. Dzięki temu w majtkach menstruacyjnych można poczuć się spokojnie i nie obawiać niechcianych przecieków.

Bielizna menstruacyjna – jak to działa?

Skuteczność majtek menstruacyjnych zapewnia chłonny wkład w nich zawarty. Jest to warstwa absorbująca, którą producenci określają zwykle jako „niezawodną”, zestawiając ją z innymi środkami higieny, używanymi podczas okresu. Ponadto bielizna menstruacyjna odznacza się też warstwą antybakteryjną, która przeciwdziała powstawaniu infekcji intymnych.
Większość chłonnych majtek to produkty stworzone z rozciągliwych, wygodnych i oddychających materiałów. W tym ostatnim punkcie wygrywają z podpaskami. Z kolei w starciu z tamponami różnią się od swojego przeciwnika tym, że nie wywołują podrażnień wewnątrz pochwy.

Majtki menstruacyjne – dla kogo?

Bielizna menstruacyjna jest przede wszystkim dla tych kobiet, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Stanowi także doskonały wybór, jeśli chcemy zdecydować się na produkt antyalergiczny i antyseptyczny. Idealnie sprawdzi się u pań aktywnych fizycznie, którym zależy na wysokim stopniu chłonności. Będzie odpowiednia dla kobiet z problemem nietrzymania moczu. Bielizna menstruacyjna jest wygodna na ciele oraz w użytkowaniu – nie trzeba nic przyklejać i aplikować, choć oczywiście potrzeba stałego prania, najlepiej ręcznego, może być uciążliwa. Właśnie dlatego, jeśli decydujemy się na kupno majtek menstruacyjnych, warto od razu zaopatrzyć się w kilka par. Niestety potencjalne użytkowniczki może zrazić ich cena. By zaopatrzyć się w dobrej jakości chłonne majtki, musimy przeznaczyć na nie około 100 zł, często więcej. Niemniej warto zastanowić się, czy taki jednorazowy wydatek nie jest bardziej opłacalny niż comiesięczne zaopatrywanie się w podpaski czy tampony.

Czy Polki pokochają majtki menstruacyjne?

Bieliznę menstruacyjną może nosić w zasadzie każda kobieta, niezależnie od wieku, figury czy jakichkolwiek dolegliwości intymnych. Z roku na rok chłonne majtki stają się coraz popularniejsze na świecie. Choć w Polsce na razie nie mówi się o nich zbyt wiele, to prawdopodobnie już niedługo podbiją serca kobiet w naszym kraju. Testują je influencerki, a w sieci można znaleźć coraz więcej ofert z różnymi krojami i kolorami takiej bielizny. Czy zostanie ona z nami na dłużej?