Nocna regeneracja cery

Nocna pielęgnacja skóry jest tak samo istotna jak ta wykonywana podczas dnia. Twoja skóra wymaga opieki 24 godziny na dobę, dlatego warto pamiętać o niej, kiedy przygotowujesz się do snu. Wykorzystaj ten czas na wzmożoną regenerację skóry. Zobacz, dlaczego warto stosować kosmetyki na noc.

Top view of tired beautiful young woman with long hair sleeping on bed in bedroom
Nocna regeneracja cery

Trudny dzień dla skóry

Kosmetyki możesz dobierać pod wieloma względami: do cery suchej, mieszanej, tłustej, na zmarszczki, ochronne itd. Wybór jest naprawdę duży. W zależności od problemu nie trudno znaleźć preparaty, które będą przeznaczone na różne niedoskonałości skóry. To co łączy kosmetyki do stosowania w ciągu dnia, to  przede wszystkim ich funkcje ochronne. Wiele z nich zabezpiecza przed utratą wilgoci ze skóry, bądź ochrania przed szkodliwym działaniem promieni UV lub zanieczyszczeń. To bardzo ważne cechy – skóra jest przecież narażona codziennie na działanie wielu z pozoru nieszkodliwych czynników, które w dłuższym czasie mogą powodować jej przedwczesne starzenie.

Nocna zmiana

Nie wszystkie kosmetyki docierają głębiej. Taka pielęgnacja przeznaczona jest dla kosmetyków nocnych, kiedy to komórki skóry zaczynają aktywnie pracować oraz następuje wzmożone wchłanianie składników zawartych w kosmetykach. Kremy do stosowania nocą pozwalają zregenerować skórę po całym dniu. Dzięki bogatemu składowi mogą działać głębiej i niwelować nawet takie problemy jak przebarwienia np. Light Ceutic krem stymulujący na noc, którego bogata formuła zawierająca kombinację kwasu glikolowego, kwasu fitowego i witaminy C delikatnie złuszcza skórę, normuje produkcję melaniny – reguluje koloryt i strukturę powierzchni skóry. Nocą warto również postawić na preparaty bogate w silne składniki przyspieszające proces odnowy skóry np. kwas glikolowy, który redukuje przyleganie komórek naskórka w warstwie rogowej skóry i dzięki temu ułatwia złuszczanie jej wierzchnich warstw. Poprzez usuwanie martwych komórek naskórka redukuje oznaki starzenia, pozostawia skórę gładką, bardziej jednolitą i delikatną.

Codzienny obowiązek

Pamiętaj, że aby dzienna i nocna pielęgnacja była naprawdę skuteczna, należy pamiętać o niej codziennie. Stała troska o skórę wzmocni jej system ochronny, zabezpieczy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i spowolni proces starzenia się.

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja w nocy

- Nawilżanie cery

- Zabezpieczenie cery na noc

  • Tarkaa

    U mnie akurat na problemy z trądzikiem najlpeiej sprawdziło się o dziwo olejowanie, którego całe życie unikałam, zwykłym olejem z kokosa na noc własnie i do tego tabletki przyjmowane żeby oczyszczać cerę od wewnątrz i takie coś dopiero ma efekty takie jak trzeba – cera ładnie się oczyszcza, przebarwienia się ujednolicają.