Twoje biurko według feng shui!

Feng Shui to starożytny chiński sposób aranżowania przestrzeni, aby przyciągnąć pozytywną energię oraz wiara w to, że każdy przedmiot wokół nas ma wpływ na nasze życie. Jak zaprojektować swoje biurko, aby sprowadzić na siebie dobrobyt?

Foto. pixebay

Przede wszystkim ważna jest lokalizacja biurka. Według chińskiej filozofii, aby przyciągnąć do życia energię „chi” – która zapewnia w nim stały przepływ oraz harmonię – biurko powinno być umieszczone tak, aby siedzieć przodem do drzwi, a ścianę mieć za plecami.
 Im dalej od drzwi, tym lepiej – siedząc zbyt blisko narażamy się na dekoncentrację. Najlepiej, aby widzieć tak dużo powierzchni pokoju jak to tylko możliwe, a także mieć przyjemny widok z naszej perspektywy np. okno z widokiem na zielone drzewa lub ogród.

Według feng shui ważne jest nie tylko prawidłowe ustawienie biurka, ale też właściwe rozmieszczenie znajdujących się na nim przedmiotów. Tutaj pojawia się bazowy element filozofii czyli tzw. siatka „bagua”, która może posłużyć nam za odzwierciedlenie przestrzeni blatu:

Jak zastosować ją w praktyce? Stań przodem do biurka i podziel je na 9 części zgodnie z podaną siatką tak, aby np. w lewym dolnym rogu znajdował się obszar wiedzy, a w prawym górnym rogu związki. W którym z tych obszarów przydałoby Ci się większe powodzenie?

1. KARIERA | DROGA ŻYCIOWA

Jeśli interesuje Cię wsparcie w sferze kariery, koniecznie zadbaj o porządek i ład w centralnej, dolnej części biurka. Warto też umieścić tutaj np. karteczkę z inspirującym cytatem albo motywującą sentencją.

2. PARTNERSTWO | ZWIĄZKI

Jeżeli jesteś osobą szukającą swojej drugiej połowy – postaw w tym miejscu świeże kwiaty albo roślinę. Może to być też symbol przynoszący szczęście – talizman, czterolistna koniczyna. Jednak jeśli jesteś już w relacji – możesz umieścić tutaj zdjęcie ukochanej osoby. Ważne, aby symbole, które tutaj dobierzemy były ukazane w parze – nigdy osobno.

 3. RODZINA

Lewa, środkowa strona biurka to obszar odpowiadający rodzinie. Tutaj ważne aby znalazła się rodzinna fotografia, najlepiej w drewnianej ramce, która umocni wasze więzi.

4. BOGACTWO | OBFITOŚĆ

Lewy górny róg odpowiada za finanse. Energia tego miejsca może poprawić naszą sytuację materialną albo przynieść awans w pracy. Może znaleźć się tutaj cenny przedmiot, pudełko z pieniędzmi, albo żywa roślina. To też właściwe miejsce na narzędzie naszej pracy – komputer.

5. ZDROWIE | HARMONIA

Centrum Twojego biurka może pomóc Ci poprawić sytuacje zdrowotną. Pamiętaj, aby zadbać o czystość i harmonię w tym miejscu. Nie powinny znaleźć się tutaj żadne suszone kwiaty, ani zimowe pejzaże. Szczęście przynoszą brzoskwinie, które w kulturze chińskiej są ważnym symbolem zdrowia i nieśmiertelności, a także sosny czy wizerunki tańczących ludzi.

6. PODRÓŻE | PRZYJACIELE | FILANTROPIA

Warto zadbać o tę przestrzeń, gdy potrzebujemy wsparcia ze strony naszych bliskich. To odpowiednie miejsce na telefon, notatnik z adresami, wizytówki, a także na ulubione zdjęcie z wakacji.

7. DZIECI | KREATYWNOŚĆ

Sfera szczególnie ważna dla osób twórczych, zwłaszcza tych, które zajmują się pisaniem. To miejsce na notatnik, dyktafon, aparat – narzędzia, za pomocą których uwieczniamy nasze pomysły. Dobrze, aby znalazł się tutaj jakiś metalowy przedmiot.

8. WIEDZA | KONTEMPLACJA

W lewym dolnym rogu powinien znaleźć się znaczący dla Ciebie podręcznik albo poradnik, którego często używasz. Istotny jest też odcień niebieski – odpowiadający mądrości.

9. SŁAWA | REPUTACJA

Tutaj umieść coś, co przypomina o Twoich sukcesach, dobrym imieniu – może jakiś dyplom, recenzja czy wizytówka?

A więc prawdziwa magia czy zwykłe placebo? To nieistotne – ważne, że naprawdę działa! Przy okazji masz szansę przyjrzeć się bliżej swojej sytuacji życiowej i określić priorytety na nowo. Nic zresztą nie zaszkodzi, abyś przekonała się sama, czy ma szansę odmienić się ważna sfera Twojego życia. Powodzenia!

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl