Oryginalny prezent na święta

Test DNA to dar, który nie ma terminu ważności. To także wyjątkowo oryginalny podarunek, jaki możemy podarować bliskiej osobie. Taki prezent jest doskonałą okazją do nawiązania ważnych rozmów z rodziną, takich jak dyskusje na temat zdrowia, planów zawodowych i… marzeń.

Oryginalny prezent na święta

Powiedz nie utartym schematom

Każdego roku świece zapachowe, ramki do zdjęć, kalendarze i pidżamy, których nikt nigdy nie będzie nosił, piętrzą się pod choinkami w całym kraju. Trafiony prezent jest jednym z wyznaczników, na ile znamy obdarowywaną osobę. Czy wybrany przez nas podarunek pokazuje nasze uczucia, to jak bardzo się o nią troszczymy? Jeśli kolejny rok z rzędu kupujemy bliskiej nam osobie nietrafiony upominek, może być to odebrane nawet jako brak zainteresowania czy lekceważenie.

Genetyka dla lepszego życia

Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie coś diametralnie innego niż do tej pory, warto rozważyć zestaw do badania DNA. Dzięki takim testom możemy ustalić, jaki wpływ na naszą figurę, zdrowie, sportowe predyspozycje czy umiejętność radzenia sobie ze stresem ma genetyka i co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać nasze mocne cechy a te słabsze – zniwelować.

Oryginalny prezent na święta

Każdy z nas (z wyjątkiem bliźniaków jednojajowych) posiada unikalną księgę DNA złożoną z około 25 000 genów zebranych na 23 parach chromosomalnych, znajdujących się w każdej komórce naszego ciała. Chociaż nie możemy zmienić naszego DNA, to możemy zmienić nasze nawyki tak, aby jak najlepiej wykorzystać nasz genetyczny potencjał – wyjaśnia dr Tomasz Czernecki z firmy Vitagenum.

Często niezbędne są większe zmiany, jak zmiana nawyków żywieniowych, ale czasem wystarczą te drobne, jak np. rezygnacja z jednej filiżanki kawy, aby cieszyć się lepszym samopoczuciem, lepiej spać i mieć więcej energii na co dzień. Taka wiedza to olbrzymia przewaga, która będzie nie tylko oryginalnym, ale także bezcennym prezentem dla naszych bliskich. Nigdy nie jest przecież za późno na zmianę na lepsze.

Dla żony, siostry, córki

W naszym laboratorium wybraliśmy te geny, które wpływają na kwestie szczególnie ważne dla świadomych i nowoczesnych kobiet – opowiada Małgorzata Martyniuk, zajmującą się badaniami i analizami genetycznymi w Vitagenum. Większość pracowników naszej firmy to kobiety, od dłuższego czasu chciałyśmy stworzyć więc coś wyjątkowego, narzędzie, które pozwoli każdej z nas lepiej poznać samą siebie i wykorzystać to, co kryje nasze DNA.

Dzięki testowi i przygotowanym na jego podstawie rekomendacjom, dowiemy się, co zrobić, aby cieszyć się pięknym wyglądem, jak poprowadzić swoją karierę zawodową, walczyć ze stresem czy stworzyć zdrowe relacje w związku, a także świadomie przygotować się do macierzyństwa – wyjaśnia Małgorzata.

Testy DNA – co oferuje rynek

Jeśli zdecydujesz się na zestaw DNA jako prezent dla bliskiej osoby, upewnij się, że zbadałeś wszystkie dostępne opcje. Firmy na rynku posiadają zróżnicowaną ofertę, zarówno co do zakresu testów, jak i prezentacji wyników, czasu wysyłki czy samej ceny. Ważne, aby wybór zestawu DNA jako prezentu był odpowiedni dla ciebie i dla osoby obdarowanej.

Czas na zmiany

Święta i Nowy Rok to czas na chwilę refleksji, kiedy łatwiej uruchamiają się nasze marzenia co do przyszłości. Poznanie własnych genów pozwoli obdarowanej przez nas osobie nie tylko zrozumieć siebie i swój organizm, ale także podejmować świadome decyzje dotyczące zdrowia, kondycji, urody czy diety, tym samym zmieniając swoją przyszłość. Na lepsze.