Nowy reportaż Marcina Kąckiego „Chłopcy. Idą po Polskę”

To reportaż o środowisku korwinistów i konfederatów. Kącki wszedł między nich i opisał wszystko, co zobaczył i usłyszał.

Nowy reportaż Marcina Kąckiego "Chłopcy. Idą po Polskę"
Nowy reportaż Marcina Kąckiego „Chłopcy. Idą po Polskę”

Marcin Kącki („Oświęcim. Czarna zima”) powraca z nowym, mocnym reportażem „Chłopcy. Idą po Polskę„. Znajdziemy tu historie bohaterów, polityczne gry, intrygi, a także hipokryzję, którą skrzętnie ukrywają przed światem. Jest tu też miejsce na głos tzw. zwykłych ludzi, którzy popierają Konfederację, bo…? Autor odpowiada na pytanie o przyczyny popularności Konfederacji wśród młodych mężczyzn. Opisuje ich sposób działania, który jest nadzwyczajnie skuteczny.

Odważnie o Korwinie, i nie tylko

,, Jeśli założymy, że za sterami siedzi przez chwilę on sam, Korwin, a wokół niego dawni i obecni piloci, nawigatorzy i szefowie personelu pokładowego, to mamy tam na począt- ku tego ośmiolatka, któremu imponował Stalin, więc uznał trzeźwo, że komunizm jest dla ośmiolatków. Wyewoluował potem do mieszanki poglądów antydemokratycznych, lubi używać słowa „dupokracja” albo „najgłupszy ustrój świata, czyli demokracja”, albo „wszystko, co się robi w demokracji, jest głupie i szkodliwe”, i jest przeciwnikiem referendów, bo „wymaganie, by większością głosów kucharek i gońców skle- powych (by nie wspomnieć o pijakach spod budki z piwem) rozstrzygać poważne problemy konstytucyjne, jest komplet- nie absurdalne”. ” – Fragment książki „Chłopcy. Idą po Polskę„.