Ochrona włosów przed smogiem

W ostatnich latach dużo się mówi o ochronie skóry przed smogiem, jednak nie tylko ona jest narażona na zanieczyszczenia powietrza. Równie mocno i niekorzystnie wpływają one na wygląd i kondycję naszych włosów.

Ochrona włosów przed smogiem. Foto. Pixabay RyanMcGuire

Anti-pollution to, innymi słowy, ochrona skóry i włosów przed smogiem, czyli mieszaniną metali ciężkich: dwutlenku azotu, ozonu, tlenku węgla, policyklicznych węglowodorów aromatycznych, kadmu, rtęci, ołowiu oraz pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5. Są one groźne i działają toksycznie na ludzki organizm, również na skórę i włosy.
Jak zatem zabezpieczyć naszą czuprynę przed niepożądanymi związkami chemicznymi i pyłami? Wielu fryzjerów, proponuje zabiegi wykonywane profesjonalnymi kosmetykami, zabezpieczającymi nasze włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to jednak dość kosztowne i czasochłonne. Czy można więc chronić włosy bez częstych wizyt w salonie fryzjerskim?

3 etapy ochrony włosów przed smogiem

 1. Szampon, którego formuła  została wzbogacona węglem drzewnym wchłaniającym nieczystości, detoksykującym i chroniącym włókno włosa przed zanieczyszczeniami. Specjalna mieszanka składników aktywnych pomaga skórze głowy i włosom odnaleźć naturalną równowagę.
 2. Odżywka, która  zawiera formułę wzbogaconą węglem roślinnym zdolnym do pochłaniania zanieczyszczeń, odtruwa włosy i chroni je przed zanieczyszczeniami. Dzięki specjalnej mieszance składników aktywnych regeneruje włosy i skórę głowy.
 3. Spray, którego  formuła  działa jak tarcza, chroni nasze włosy przed nieczystościami i zanieczyszczeniami. Jednocześnie odżywia i przywraca włosom uczucie miękkości.

 

Ochrona włosów przed smogiem. IL SALONE

Z pomocą przychodzi IL SALONE z serią DETOX.

Wpis znaleziono dzięki:

- Ochrona włosów przed smogiem

- Seria detox

- IL SALONE

 • igaanna

  Moje włosy mimo ze nie farbowane jesienią robiły się bardzo suche. Obwiniłam o to tylko ogrzewanie w domu. Jakoś we wrześniu poprzedniego roku przeczytałam kilka artykułów o wpływie smogu na kondycje włosów, skory itd. i wtedy dowiedziałam się ze istnieją takie preparaty typu Anti-pollution, i co ciekawe jest ich nawet sporo na rynku 🙂
  Wpadła mi w oko seria Seboradin protect, znalazłam te produkty w aptece. Zaczęłam używać szamponu,maski i spray do włosów. Mamy już koniec zimy a moje włosy są naprawdę w super kondycji, nie puszą się, nie są wysuszone i chyba mogę się pokusi o stwierdzenie że są w znacznie lepszej kondycji niż przed stosowaniem tych produktów.
  Wiec z chęcią podpisuje się pod tym ze ochrona przeciw-smogowa jest potrzebna!!!
  Tak w ramach ciekawostki wspomnę również ze ten spray który używam ma również właściwości ochronne przeciw temperaturze czy filtry UV wiec na pewno zostanie ze mną na dłużej 🙂

 • GosiAF

  Ciekawy artykuł…nie zdawałam sobie sprawy, ze smog niszczy nawet nasze włosy :(…nie tylko płuca i zdrowie. Faktycznie po powrocie do domu w dzień, kiedy jakość powietrza jest słaba włosy nawet brzydko pachną…trochę jak "uwędzone", więc może faktycznie coś w tym jest. Chętnie przetestuję w przyszłym sezonie zimowym taki spray ochronny, choć latem tez zawszę poszukuję czegoś ochronnego do włosów ponieważ, pływam na kite i słońce plus słona woda bardzo wpływają na ich kondycję. Może w te wakacje skuszę się na ten spray seboradin protect, mam nadzieję tylko, ze nie obciąża bardzo włosów 🙂