Odzież sportowa. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jak mówi popularne powiedzenie, sport to zdrowie. By jednak aktywność fizyczna rzeczywiście przyniosła same dobre skutki dla naszego organizmu i samopoczucia, musi być właściwie zaplanowana.

Odzież sportowa Reviver
Odzież sportowa. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jednym z czynników, które koniecznie powinniśmy wziąć po uwagę, organizując treningi, jest z całą pewnością kwestia ubioru. By zajęcia fitness, sesje biegania lub wycieczki rowerowe nie wiązały się z dyskomfortem lub zwiększonym ryzykiem otarć i kontuzji, przy wyborze odzieży odzieży należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Lubisz aktywny styl życia? Odpowiednio dobrana odzież sportowa zapewni wygodne bieganie, jazdę na rowerze i inne aktywności

Dobór odpowiedniego ubrania na trening jest ważny z kilku powodów. Jednym z najistotniejszych jest z całą pewnością ochrona naszej skóry przed skrajnymi temperaturami, wilgocią i wiatrem. Zimno, deszcz, upał lub intensywne promienie słoneczne mogą doprowadzić do jej podrażnień, a jeśli będziemy ją poddawać nim regularnie, możemy doprowadzić nawet do rozwoju stanów zapalnych. Dobre bluzy, koszulki i spodnie sportowe pomogą więc w utrzymaniu dobrej kondycji skóry.

Trening na świeżym powietrzu wiąże się też ze zwiększonym ryzykiem wychłodzenia ciała, a w konsekwencji większym narażeniem na wirusy powodujące choroby grypopochodne. Kolejne zagrożenie to bakterie znajdujące się w naszym pocie, które w miejscach narażonych na obtarcia (np. w pachwinach) mogą prowadzić do rozwoju infekcji. Dobra, termoaktywna odzież i bielizna pozwoli nam komfortowo trenować w każdych warunkach, bez obaw o utratę ciepła, obtarcia, infekcje i podrażnienia, zapewniając przy tym pełną swobodę ruchów i krój dopasowany do specyfiki danej dyscypliny.

Odzież sportowa damska dostosowana do uprawianej aktywności. Jakość materiałów, krój, rozmiar i funkcjonalność. Jak wybrać odpowiedni model By odzież sportowa dobrze spełniała swoją funkcję, konieczny jest wybór odpowiedniego modelu. Przy zakupach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące czynniki:

  • rozmiar: odzież sportowa musi być idealnie dopasowana do naszego ciała. Za mała będzie krępować ruchy, zaś za duża – nie zapewni odpowiedniej ochrony przed zimnem oraz wydajnego odprowadzania wilgoci;
  • krój: dresy damskie powinny być dostosowane do specyfiki konkretnej aktywności – inna odzież stosowana jest do jazdy rowerem, inna zaś na siłownię lub do biegania;
  • funkcjonalność: dobrze, jeśli kurtki i spodnie wyposażone będą w specjalne kieszenie na smartfona, klucze i bidon.

Odzież damska gwarantująca ochronę przed niskimi temperaturami i innymi niekorzystnymi czynnikami. Jak wybrać strój do treningu na daną porę roku?

Kolejna bardzo ważna sprawa przy wyborze ubrania na trening to jego dopasowanie do aktualnych warunków atmosferycznych. Jeśli żyjemy aktywnie, w naszej szafie powinny znaleźć się koszulki, bluzy, kurtki, spodnie i krótkie spodenki do treningów zarówno wiosną i latem, jak i jesienią i zimą. Warto też mieć przynajmniej kilka kompletów przeciwdeszczowych. Wygodny strój to też ten zapewniający pełną swobodę ruchów. Wygodna odzież sportowa dla kobiety powinna być uszyta z użyciem specjalnych tkanin odprowadzających wilgoć z ciała oraz miękkich i rozciągliwych – dlatego ważny jest dodatek elastanu.

Poznaj nowoczesne wzornictwo odzieży sportowej, bogactwo wzorów i najwyższą jakość materiałów – odzież damska do ćwiczeń z kolekcji Reviver

Poza wygodą, ważny jest też sportowy styl oraz zgodność z najnowszymi trendami. Warto więc wybierać marki, których każda nowa kolekcja tworzona jest przez najlepszych designerów. Jedną z nich jest Lorin i jej seria Reviver. Znajdziemy w niej ubrania przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla panów, a wszystkie cechują się nie tylko najwyższą jakością, ale też świetnym, przyciągającym wzrok designem.

Artykuł partnera