Olaf Hajek w kolaboracji z Medicine

Olaf Hajek to jeden z najpopularniejszych niemieckich ilustratorów i artystów wizualnych. Na co dzień mieszka w Berlinie, ale jego talent jest doceniany na całym świecie. Teraz jego prace trafiły na ubrania, do kolekcji Medicine!

 Olaf Hajek w kolaboracji z Medicine
Olaf Hajek w kolaboracji z Medicine

Olaf Hajek to bez wątpienia artysta, który nie pozwala przejść obojętnie obok swoich dzieł. W swojej
twórczości łączy folklor południowoamerykański, mitologię, religię, historię i geografię. Jego sztuka
zaciera granicę między fantazją a realizmem, dając odbiorcy szerokie pole do interpretacji. A ponieważ w Medicine kreatywność stawiamy na pierwszym miejscu, postanowiliśmy przenieść twórczość tego artysty na ubrania, akcesoria oraz dekoracje do domu!

Olaf Hajek to przede wszystkim kolorystyka i tajemniczość

 Olaf Hajek w kolaboracji z Medicine

„Zaintrygowała nas kolorystyka i tajemniczość prac Olafa Hajka, a tematyka po którą sięga, idealnie
pasuje do klimatu Medicine. Z jednej strony jego kreska i styl malowania są bardzo charakterystyczne. Z drugiej strony jego prace sprawiają wrażenie znajomych, jakby już się je gdzieś widziało. Poszczególne elementy wydają się pochodzić ze znanych legend i historii. Ilustracje Olafa są często mroczne i tajemnicze – a przy tym szczere i „dziecięce”. To połączenie różnych sprzecznych elementów sprawia, że świat, który tworzy Olaf Hajek, jest nieprzewidywalny i dzięki temu fascynujący” – mówi Koordynator Projektów, Krzysztof Malak.

Pasja tworzenia

 Olaf Hajek w kolaboracji z Medicine

Sesji zdjęciowej wykonanej przez Bartka Wieczorka towarzyszy film video, w którym artysta opowiada o swojej twórczości w kolekcji Medicine. Jak podkreśla, najważniejsza w jego pracy jest pasja. To ona pozwala mu na kreatywne patrzenie na otaczającą rzeczywistość.

„Łączę ze sobą wpływy różnych kultur, by stworzyć swoją własną wizję i interpretację świata” – mówi artysta, Olaf Hajek.

O pracy z samym artystą

,,Materiał realizowaliśmy m.in. w pracowni Olafa, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć jego obrazy i porozmawiać o inspiracjach i technice. Czego nie zobaczymy na reprodukcjach – oprócz bogactwa detali – obrazy Olafa zawierają elementy kolażu, co daje dodatkowy, fantastyczny efekt. Możliwość rozmowy z artystą, przebywanie w jego kreatywnej przestrzeni i obserwacja przy pracy to niezapomniane doświadczenie” – mówi Dyrektor Marketingu, Karolina Tomczyk.

Każdy, kto miał możliwość pracować z Olafem Hajkiem, mówi o wyjątkowej aurze, jaką roztacza wokół siebie jego sztuka.

„Przeniesienie twórczości tego artysty na ubrania to doświadczenie pozwalające zbliżyć się każdemu odbiorcy do fantastycznego świata kolorów, symboli i ukrytych znaczeń, którymi operuje. Obrazy malarza w tej odsłonie trafiają do największej galerii, dając nam możliwość obcowania z hipnotyzującą twórczością na co dzień” – dodaje Dyrektor Artystyczna, Karolina Stawska.

Przekraczanie granic sztuki

Medicine

Olaf Hajek uwielbia projektować, dlatego ma na swoim koncie wiele dzieł – od malarskich przez okładki książek, po nawet znaczki pocztowe. Dzięki swojej charakterystycznej kresce stworzył niezwykle rozpoznawalny styl, w którym dominują intensywne, żywe kolory i nawiązania do historii malarstwa.

Nowa kolekcja Medicine dla niej i dla niego to feeria barw, dzięki którym Twoja szafa stanie się pełna
energii i nasyconych odcieni. Sam artysta mówi, że lubi łączyć sztukę z modą tak, aby przekraczać granice. Jeśli więc chcesz się wyróżnić, szukasz swoich alternatywnych dróg wyrazu, sięgnij po kolekcję Olaf Hajek x Medicine, by Twoje ubrania „przemówiły”! Łącz je ze sobą dowolnie, mieszkaj style i faktury.

Niech Twoje ubranie będzie „galerią sztuki”

Do tej pory twórczość Olafa Hajka można było zobaczyć m.in. w „The New York Times”, „The Guardian” czy „Vogue”. Współpracował również z Bacardi, Swatch, Mont Blanc, Apple, Chevrolet, Mercedes Benz, Pirelli, Coca Cola, Wall Street Journal … a w tym sezonie do tego grona dołącza Medicine!

„Moda i sztuka tworzą razem wyjątkowe połączenie, przynosząc wszystkim dużo radości zabawy” – mówi  Olaf.