Olandia – konkurs rozwiązany

olandia nagrody

Dziękujemy za wspólną zabawę. W konkursie można było wygrać zestaw trzech olejów ekologicznych Olandia tłoczonych na zimno z zarodków rzepaku: olej uniwersalny, do smażenia i o smaku masła.

Oto lista nagrodzonych osób oraz ich odpowiedzi:

Olej Olandia tłoczony jest na zimno, ponieważ umożliwia to podwyższenie jakości oleju i pozwala uzyskać najwyższej klasy olej bez procesu rafinacji. W procesie tłoczenia wyeliminowana została łuska, a do samego tłoczenia wykorzystuje się materiał zawarty w nasionku – liścienie i zarodek, które zawierają większość oleju z ziarna, ale nie zawierają substancji antyżywieniowych. Usunięcie okrywy znacznie podwyższa jakość oleju.
Monika Rudnicka

Ekologiczny olej z zarodków rzepaku Olandia to najwyższej jakości ekologiczny olej rzepakowy tłoczony na zimno przy użyciu innowacyjnej technologii. Ekologiczny olej rzepakowy Olandia jest wytłoczony z zarodków nasion rzepaku pochodzących z upraw ekologicznych, to znaczy uprawianych bez użycia środków chemicznych. W rolnictwie ekologicznym używanie nawozów chemicznych, pestycydów syntetycznych jest całkowicie zabronione. Tłoczenie z najcenniejszych części nasion pozwoliło uzyskać olej o wyjątkowych właściwościach.Firma Złoto Polskie stworzyła innowacyjną metodę produkcji oleju rzepakowego spełniającego wszystkie wymagania świadomego konsumenta: zapewniając produkt tłoczony na zimno o idealnej barwie i wyjątkowo delikatnym smaku i zapachu. Otrzymane oleje nie są poddane rafinacji, dzięki czemu zawierają, oprócz lipidów, także wiele innych drogocennych substancji, takich jak witaminy, polifenole, tokoferole, skwalen i karotenoidy.
Poniatowska Monika

By nie utracił wielu właściwości i zawierał, oprócz lipidów, także wiele innych drogocennych substancji, takich jak witaminy, polifenole, tokoferole, skwalen i karotenoidy.

W procesie tłoczenia zostaje wyeliminowana łuska – materiałem do tłoczenia są zawarte w nasionku liścienie i zarodek, które zawierają większość oleju z ziarna, ale nie zawierają substancji antyżywieniowych. Usunięcie okrywy znacznie podwyższa jakość oleju i pozwala uzyskać najwyższej klasy olej bez procesu rafinacji.
Małgorzata Piotrowicz

UWAGA!
Prosimy o przesłanie danych adresowych wraz z telefonami w celu dostarczenia kurierem nagrody na adres [email protected] w temacie OLANDIA. Termin dostarczenia nagrody wynosi 21 dni roboczych.

Gratulujemy