Oprawki okularów wyznacznikiem stylu

Poprzez wybór odpowiedniej fryzury, garderoby czy dodatków każdy z nas stara się wyrazić siebie. To, jak się prezentujemy, wpływa na opinię środowiska o naszej osobie. Latem okulary to jedne z tych akcesoriów, które potrafią wyróżnić nas z tłumu. Dokonując odpowiedniego doboru, możemy podkreślić swoją osobowość i wyglądać bardziej dostojnie czy profesjonalnie.

Okulary, wyznacznik charakteru i oznaka profesjonalizmu
Okulary, wyznacznik charakteru i oznaka profesjonalizmu

Faktem jest, że obecnie okulary pełnią funkcję nie tylko korekcyjną, ale odgrywają istotną rolę ze względów estetycznych. Decydując się na zakup nowego modelu, nie zawsze należy kierować się sezonowymi trendami.
Prawidłowy dobór oprawek powinien uwzględniać kształt twarzy, kolor skóry, charakter wykonywanej przez nas pracy, jak i styl, jaki sobą reprezentujemy. Wybór jest w pełni zależny od efektu, który chcemy osiągnąć. Chcąc zwiększyć swoją atrakcyjność, dobrze jest najpierw zapoznać się z zależnościami, jakie są między kształtem i kolorem oprawek, a ich postrzeganiem  przez otoczenie.

Jak oceniamy kształty oprawek?

Okulary w zależności od kształtu pozwalają nadać twarzy innego charakteru. Prostokątne oprawki sprawiają, że prezentujemy się bardziej profesjonalnie i kompetentnie. Właściciela takich okularów odbieramy jako pewną siebie, inteligentną i odważną osobę.

„Drapieżności dodają na pewno okulary ‘kocie’ oraz o motylim kształcie, które są bardziej wyciągnięte do góry. Kobiety lubią w ten sposób podkreślić swój kokieteryjny i uwodzicielski charakter. Dla kontrastu, jeśli chcemy złagodzić czy ocieplić swój wizerunek, powinniśmy skusić się na okulary o okrągłym kształcie. Taki ‘trik’ można czasami zauważyć wśród osób pracujących w zawodzie związanym z edukacją czy medycyną” – mówi Tomasz Urban, ekspert firmy TONNY.
Jeśli chodzi o kwadratowe oprawki, w obecnych czasach jest to podstawowy atrybut hipsterów. Wpływają na to, że mogą odebrać właścicielowi siły charakteru, ale w zamian za to dodają mu nutę indywidualności.

Co jest równie ważne?

Dokonując wyboru trzeba mieć na uwadze charakter wykonywanej pracy. Nie w każdym zawodzie ekstrawagancja będzie oceniana pozytywnie. Inaczej w przypadku, gdy chcemy zrobić wrażenie swoją indywidualnością i wyglądać jak gwiazda Hollywood.
Dzięki szerokiej dostępności okularów na rynku, możemy tworzyć wiele finezyjnych kombinacji podkreślając swoje walory. Należy mieć mimo wszystko świadomość, że decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych z bazaru czy z niektórych sieciówek, nie zapewniamy naszym oczom dostatecznej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje się spacer do salonu, w którym specjaliści udzielą nam porad przy wyborze, zarówno pod kątem walorów estetycznych, jak i zdrowotnych.