Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki

Współcześni styliści paznokci to prawdziwi artyści, a ich dzieła potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagające kobiety.

Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Alehandra13 /pixabay

Paznokcie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak bardzo staramy się, aby zawsze były piękne i zadbane. Dodatkowo w ostatnim czasie stały się pełnoprawnym elementem stylizacji, czasem nawet motywem przewodnim. Obecnie na topie są wszelkiego rodzaju zdobienia – na Instagramie króluje złoto i błysk, ale nie brakuje także kolorowych graficznych wzorów. Wśród ponadczasowych stylizacji możemy wyróżnić french manicure lub paznokcie w kolorze nude –  te rozwiązania sprawdzą się w przypadku kobiet, które ze względu na pracę nie mogą sobie pozwolić na większe szaleństwa.
Trendy w stylizacji paznokci nie zmieniają się tak szybko jak w modzie, jednak da się zauważyć następowanie cyklicznych zmian i tendencję do coraz odważniejszego wzornictwa.

Sztuka pod strzechy

Manicure staje się powoli formą sztuki i traktuje paznokcie jako swoiste płótno. To, co powstaje na naszych dłoniach coraz częściej nawiązuje do dzieł najwybitniejszych twórców. Tego typu aranżacje kultury wysokiej są coraz popularniejsze i już dawno przestały kogokolwiek oburzać. Manikiurzyści najchętniej inspirują się dziełami Pabla Picassa, ale możemy zauważyć również odniesienia do Gustava Klimta czy Vincenta van Gogha.

Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @pomalovane
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @pomalovane
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @gaudyoctopus
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @valerie.nailartist.cl

Totalna abstrakcja

Popularnym motywem paznokciowych stylizacji jest abstrakcja. Graficzne kształty silnie nasycone kolorem to zdecydowanie coś dla odważnych. Tak pomalowana płytka szczególnie przywodzi na myśl dzieła malarskie, a dodatkowo od razu przyciąga wzrok, a także zachwyca kompozycją i precyzją wykonania.

Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @pomalovane
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @idei_nogtey
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @thatgurlmaryjane

Motywy popularne

Kultura popularna ma ogromny wpływ na społeczeństwo: kształtuje wzorce, autorytety, a także tworzy trendy, które pojawiają się w jednym kraju, by za chwilę rozszerzyć się na cały świat. Nic więc dziwnego, że motywy z bajek i filmów pojawiają się dosłownie wszędzie, także na paznokciach, a pod koniec października następuje wysyp wzorów związanych z Halloween, który możemy obserwować niemal w każdym zakątku świata.

Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @guitonails
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @pomalovane
Paznokcie – miniaturowe dzieła sztuki. Foto Instagram @solcitolopezf

Wpis znaleziono dzięki:

- Manicure

- Paznokcie

- Stylizacja paznokci