Z kim powinnaś się zakumplować? Znaki zodiaku w przyjaźni

Nie zawsze łatwo jest znaleźć prawdziwą bratnią duszę. Czasem wystarczy jednak pokierować się astrologią. Sprawdź, pod jakim znakiem zodiaku szukać przyjaciela.

Z kim powinnaś się zakumplować? Znaki zodiaku w przyjaźni

W przyjaźni, podobnie jak miłości, ogromną rolę odgrywa właściwe dopasowanie. Relacja koleżeńska różni się jednak od związku, dlatego jeśli przykładowo idealnym partnerem dla Ciebie byłby Koziorożec, może się okazać, że jako Twój kumpel będzie zupełnie do niczego. Właśnie dlatego warto przekonać się, co na temat przyjaźni mówi astrologia. Z osobą spod jakiego znaku zodiaku powinnaś się zakumplować? Kto jest Twoją prawdziwą bratnią duszą? To wszystko zapisano w gwiazdach!

Baran

Na Barana zawsze można liczyć. Jeśli jego przyjaciel będzie w potrzebie, rzuci dla niego wszystko i ruszy na pomoc. Czasem umie zrobić awanturę, a wtedy potrafi być naprawdę impulsywny i szybko wpada w gniew. Na szczęście jego złość nie trwa długo.
Bratnią duszą dla Barana jest Waga. Relacja tych dwóch znaków będzie oparta na wzajemnym udzielaniu sobie wsparcia oraz motywowaniu do działania.
Dobrymi przyjaciółmi Barana okażą się również Strzelec i Lew.  

Byk

Przyjaźń to dla niego największa z wartości. Jest bardzo lojalny, nigdy nie zawodzi zaufania. Nie będzie jednak zadawał się z kimś, kto nie wnosi nic w relację. W przyjaźni wymaga wiele zarówno od siebie, jak i od drugiej strony. Od prawdziwej bratniej duszy oczekuje dużego oddania, ponieważ sam jest w stanie poświęcić dla niej wszystko.
Najlepszy przyjaciel dla Byka to uczuciowe Ryby. Te znaki zodiaku będą obdarzały się nawzajem uwagą, dzięki czemu w tej relacji nikt nie będzie czuł się pomijany. Idealnie ze sobą współgrają i razem tworzą naprawdę doskonały duet.
Byk dogada się także ze Skorpionem oraz Panną.

Bliźnięta

Są towarzyskie i otoczone dużym gronem znajomych, ale tak naprawdę często borykają się z samotnością. Bliźniętom niełatwo znaleźć bratnią duszę. Unikają rozmów na tematy osobiste i mają kłopoty z zaufaniem. Właśnie dlatego najczęściej otaczają się ludźmi, z którymi można imprezować i po prostu dobrze się bawić zamiast zwyczajnie pogadać. Do przyjaźni z Bliźniętami należy więc podchodzić powoli i ostrożnie, by nie schowały się w swojej skorupie.
Bratnia dusza dla tego znaku zodiaku to Waga. Doskonale zrozumie czasem niełatwy charakter Bliźniąt. Jej wsparcie w tej relacji będzie nieocenione.
Idealnymi przyjaciółmi dla Bliźniąt okażą się również Baran i Wodnik.

Rak

To ciepła i wrażliwa osoba, z którą jednak trudno nawiązać bliższą relację. Nie zaprzyjaźni się z kimś ot tak. Potrzebuje czasu, by zaufać drugiej stronie. Najlepiej i najbezpieczniej czuje się w towarzystwie znajomych, których poznał jeszcze w dzieciństwie. Takie osoby mogą jednak czuć się osaczone w przyjaźni z Rakiem – ten znak zodiaku często zaczyna żyć życiem swojej bratniej duszy, nie odstępując jej na krok. Niełatwo powiedzieć mu, że taka relacja jest męcząca, ponieważ wszystko bierze do siebie i łatwo go zranić.
Dobrym przyjacielem dla Raka okaże się z pewnością Skorpion. Łączy ich emocjonalna natura, więc taka znajomość będzie obfitować w wiele przeżyć, czasem bardziej, a czasem mniej przyjemnych. Mimo wszystko relację tych dwóch znaków określa się jako tę na całe życie.
Rak znajdzie bratnią duszę także w Strzelcu i Rybach.

Lew

Ten znak zodiaku uwielbia być w centrum uwagi, więc od przyjaciela oczekuje stałego zainteresowania swoją osobą. W zamian za to potrafi być nadzwyczaj hojny i lojalny. Niestety Lwa łatwo oszukać – fałszywe komplementy, na które jest łasy, przysłaniają mu prawdziwą naturę pseudoprzyjaciela. Jako łatwowierna, a może nawet nieco naiwna osoba, potrzebuje kogoś, kto traktuje go poważnie.
Lew odnajdzie prawdziwą bratnią duszę w Baranie. Ten znak zodiaku nie wykorzysta go, ale lekko okiełzna.
Przyjaciółmi Lwa mogą również zostać Waga lub Wodnik.

Panna

To prawdziwy głos rozsądku w przyjaźni. Twardo stąpa po ziemi, ale w przyjaźni najlepiej dogaduje się ze swoimi przeciwieństwami. Lubi czuć się potrzebna i z przyjemnością zaopiekuje się każdym, kto będzie tego potrzebował. Obcym może wydawać się cicha i skryta, ale przy bliskich osobach otwiera się bardzo szybko. Kiedy daje słowo, możesz być pewna, że go dotrzyma.
Najlepszym przyjacielem Panny jest Skorpion. Razem będą idealnie się uzupełniali i stworzą zgrany team.
Panna odnajdzie swą bratnią duszę również w Baranie i Rybach.

Waga

Jest stała w przyjaźni i kiedy już odnajdzie bratnią duszę, nie pozwoli jej odejść. Zawsze łagodzi spory i nie znosi nieporozumień, dlatego też sama woli nie wyrażać swojej opinii, szczególnie na kontrowersyjne tematy. Zdarza jej się okłamywać kumpla, by go nie urazić. Dzięki temu jednak utrzymuje relacje i jest lubiana w zasadzie przez wszystkich.
Waga dogada się praktycznie z każdym i trudno wyróżnić jeden znak, który stanowi jej bratnią duszę. Prawdopodobnie jednak najlepiej zrozumie się z Bliźniętami, Baranem i Lwem.

Skorpion

Godny zaufania, szczery i… pamiętliwy. Wybacza, ale nigdy nie zapomina. W kłótni może wypomnieć przyjacielowi dawne przewinienia. Gdy bratnia dusza go zawiedzie, Skorpion potrafi stać się jego największym wrogiem. Na przyjaźń z tym znakiem zodiaku trzeba sobie zasłużyć. Wymaga dużo wkładu w relację, a najbardziej ceni sobie lojalność.
Bratnią duszą Skorpiona jest Byk. Łączy ich to, że nigdy nie zawiodą oddanego przyjaciela.
Ten znak zodiaku dogada się także z Rakiem oraz Panną.

Strzelec

Zawsze dostrzega tylko pozytywy, a co za tym idzie doskonale pociesza. Uwielbia wolność i nie ogranicza się do utrzymywania znajomości z wąskim gronem osób, przez co szczyci się dużą liczbą znajomych. Niestety niewiele z nich można nazwać prawdziwymi przyjaciółmi. Większość to osoby, które wykorzystują Strzelca, a sami nie dają nic od siebie.
Prawdziwa bratnia dusza dla tego znaku zodiaku to Koziorożec. Nauczy on Strzelca racjonalnego myślenia i pohamuje w ryzykownych konceptach.
Dobrym kumplem tego znaku zostać może również Rak i Baran.

Koziorożec

To najbardziej zorganizowany ze wszystkich znaków zodiaku. Potrzebuje kogoś, kim będzie mógł pokierować. Uwielbia czuć, że ma na kogoś wpływ. Właśnie dlatego nie zaprzyjaźni się z osobą o jasno wytyczonych celach i pewnej swojego zdania. Ciągnie go do ludzi niepewnych, którymi można się niejako zaopiekować.
Tworzy doskonały duet ze Strzelcem. Koziorożec jest w tej relacji głosem rozsądku i czuje się z tym znakomicie. Te dwa znaki dopełniają się w stu procentach.
Koziorożec odnajdzie bratnią duszę również w Raku oraz Rybach.

Wodnik

Czasem nawet w przyjaźni czuje się samotny. Myśli nieszablonowo, przez co często trudno go zrozumieć. Poznanie Wodnika wymaga mnóstwo czasu i zaangażowania w relację. Tymczasem on sam ma niezwykły dar – zna się na ludziach jak nikt inny, dzięki czemu szybko nawiązuje znajomości. Doskonale wie, co czuje przyjaciel i nienawidzi, gdy bliska mu osoba cierpi. Dla bratniej duszy skoczy w ogień. Potrafi rozwiązywać problemy innych, ale często nie radzi sobie z własnymi.
Dla Wodnika idealnym przyjacielem jest drugi Wodnik. Nie można być pewnym, że w stu procentach do siebie dotrą, ale przynajmniej wzajemnie zrozumieją swoje wyalienowanie.
Ten znak dobrze zgra się także z Bliźniętami i Lwem.

Ryby

Bezinteresowne, pełne poświęcenia, wrażliwe – takie w przyjaźni są Ryby. Nie oczekują od bratniej duszy zbyt wiele, za to same oddają jej się w pełni. Nie zależy im na dużej grupie znajomych. Dla nich liczą się zaufani bliscy, którym w razie potrzeby oddadzą wszystko, co mają. Wierzą w przeznaczenie i pokrewieństwo osobowości. Prawdziwej bratniej duszy nie pozwolą odejść.
Ryby najlepiej dogadają się z Bykiem. Razem stworzą przyjaźń opartą na lojalności oraz wzajemnym wsparciu. Ryby będą starały się naśladować Byka, ponieważ w bratniej duszy upatrują autorytetu.
Ten znak doskonale zrozumie się również z Koziorożcem i Rakiem.

EP