Van Gogh w twojej szafie! Czy kolekcja będzie dostępna w Polsce?

Vincent Van Gogh to najwybitniejszy artysta wszech czasów.Co wy na to, aby ubrać się w jego obrazy?

foto. instagram.com/fire_faery97

Vincent Van Gogh to jeden z klasycznych przykładów postaci, której twórczość została doceniona dopiero po śmierci. Dziś jest uznawany za jednego z najwybitniejszych malarzy, a jego życie i dzieła są inspiracją dla pisarzy i reżyserów. Obrazy mają cenę najdroższą na świecie, a teraz będzie można nosić wybrane motywy. Czy pomysł produkcji ubrań i butów zaowocuje sukcesami?

foto. instagram.com/otherfacesofeverything

Popularna marka Vans podjęła współpracę z Van Gogh Museum w Amsterdamie. Wybrano obrazy, na podstawie których powstaną ubrania o określonych wzorach. Wśród nich między innymi słynne  „Słoneczniki”, „Kwitnący migdałowiec” i „Czaszka”.

Jesteśmy zachwyceni kolekcją Vans x Van Gogh Museum, bo naszą misją jest to, by twórczość Vincenta van Gogha byładostępne dla jak największego grona osób – wg Vogue Polska mówi dyrektor zarządzający muzeum Adriaan Dönszelmann.

foto. instagram.com/otherfacesofeverything

Obrazy, które zostaną naniesione na materiał, oddają technikę malarską Van Gogha.  Dodatkowo modele z kolekcji zostaną opatrzone metkami, które przypominają opis dzieła na wystawie.

foto. instagram.com/otherfacesofeverything

Warto dodać, że nie jest to działanie typowo komercyjne – zyski ze sprzedaży ubrań zostaną przeznaczone na rzecz dbałości o dziedzictwo sztuki Vincenta Van Gogha.

foto. instagram.com/otherfacesofeverything

Premiera kolekcji już 3 sierpnia, będzie dostępna także w Polsce. Czy podoba wam się ten pomysł? A może jest rażący? Jesteśmy ciekawi waszej opinii 🙂

Marcelina Bednarska